Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Valaki megtudja mondani, hogy...

Valaki megtudja mondani, hogy mennyire nehéz a Babes Bolyai Tudományegyetemen a pszichológia felvételi azoknak, akik távoktatásos szakra jelentkeznek?

Figyelt kérdés

Vagy nincs egyáltalán különbség a nappali és távoktatásos felvételi között?

Az érettségim 3,6, már van egy diplomám, és most szeretnék pszichológia szakon tanulni. Vajon bekerülhetek? Mert Magyarországon esélytelen:S


2013. szept. 1. 01:01
 1/9 anonim ***** válasza:

Nincs különbség a két felvételi között, ugyanis felvételi egy karon/szakon belül egyetlen egy van, a jelentkezési lapon töltheted ki hogy ezen belül milyen szak(ok)ra teszed le az opciódat (bár nem csak azt tudom a pszichológia egyetemről, hol van az épülete, én más karon tanulok :D). Minden egyetem minden karának külön felvételi szabályzata, módja van, nem egységes az országban.

Ha jól értem, Magyarországon érettségiztél. Nos, még nem hallottam olyan esetről, aki magyaországi érettségivel jelentkezett volna BBTE-re. Sejtem, hogy el kell itt ismertetni a Tanügyminisztériumban az oklevelet. De ha nem vagy román állampolgár, akkor azt hiszem külön kategóriának számít, külön vannak meghirdetve is a helyek EU-s diákoknak. Szóval utána kell járni pontosan a jelentkezésnek, ha gondod van, szerintem nyugodtan fordulhatsz segítségért pl. a Kolozsvári Magyar Diákszövetséghez.

Itt 10-es skálán vannak a jegyek, 5-12-ben, érettségin, egyetemen, s mindenhol. 5-ös az átmenő, az 1-es általában hivatalból megkapod.

A BBTE-n nem csak az érettségi jegy számít felvételikor, hanem idéntől minden karon van felvételi írásbeli teszt is az illető tantárgy középiskolai anyagából vagy alapfogalmaiból. Erről a kar honlapján lehet találni információkat.

A másik dolog, hogy második szakra való felvételi a legtöbb karon különbözik részben az első szaktól, olyan értelemben, hogy ilyenkor nem (csak) az érettségi jegy számít, hanem az államvizsga-jegy (is). Ennek is érdemes utánakérdezni a Karon, mert ennek függvényében kell elismertesd az okleveleidet.

Távoktatásra szerintem elég nagy esélyed lenne bejutni, ha ez valamilyen módon lehetséges lenne számodra.

Kutakodj a BBTE Pszichológia és Neveléstudományi Kar magyar intézetének honlapján, olvasd végi az összes oldalt. [link] Minden hasznos információt megkapsz, s ha mégsem, elérhetőségeket, ahol kérdezhetsz. Ha belehúzol a héten, akkor már ebben a tanévben kezdheted is az egyetemet. Szept. 9-én kezdődik az iratkozás a pótfelvételire (részletek az említett honlapon), a tanév meg szept. 30-án.


Na, bocsi a kicsit összefüggéstelen válaszért, remélem azért kaptál választ a kérdéseidre.

2013. szept. 2. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Szia!


Köszönöm a hosszú válaszod:) Igazából én már megyek szeptember 13-án a felvételire, minden papírt elintéztem, honosítást mindent.Idén februárban kezdtem el érdeklődni az egyetem iránt, és igen Mo-on érettségiztem, és azért írtam ide , mert félek attól nagyon hogy az érettségim miatt nem jutok majd be. De amúgy még a tételeket is ezerrel tanulom.


Még sok mindent nem tudtam az érettségi jegyek beszámításáról és ezért köszönöm szépen a válaszod!:)

2013. szept. 2. 00:25
 3/9 A kérdező kommentje:
Jah és a felvételi jelentkezési papíromat segítették kitölteni, mert amit én írtam román nyelven, az szerintem nem volt helyes nyelvtanilag. Ezért nem emlékeztem a nappali és távoktatásos részre.
2013. szept. 2. 00:31
 4/9 anonim ***** válasza:
Hát, mondom - egyetem válogatja a belső rendszereket. Én is most néztem meg a kar honlapját életemben először, s elég átlátható. De ha sikerült, akkor gratula! Na meg úgy vettem észre, hogy szinte minden fizetéses, ill. a távoktatásos helyek kb fele maradt pótfelvételire, tehát s ha figyelembe vesszük, hogy akinek jó jegye volt, az bejutott a nyáron, akkor szerintem bejutsz. Amúgy megkérdezhetem, hogy hányassá alakult a magyar 3,6-os jegy?
2013. szept. 2. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

ezt még sajnos nem tudom, még ma kell elküldenem emailben az érettségimet szkennelve, és akkor ha ez megvan akkor mehetek 13 -án az írásbeli felvételire.

nem tudom ugye hogy az érettségi 3,6 elég lesz-e.

2013. szept. 2. 13:40
 6/9 anonim ***** válasza:
Hát itt nem fog 3,6-nak számítani az érettségi, mert az nem is lenne átmenő jegy. Nagyjából duplájának, azaz 7-8 között valahol felelne meg. Ami, ha figyelembe vesszük, hogy a sikeres érettségihez szükséges átlag minimum 6-os kell legyen, a tied olyan közepesnek számítana, s ráadásul a mostani itteni pótérettségi jegyei átlagban kisebbek 7-nél.
2013. szept. 2. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm akkor hogy ezt itt megtudtad nekem írni, most már akkor értem hogy kb hogyan számítják. Hát remélem maradt esély.
2013. szept. 2. 18:02
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Végül bejutottál?

Még ott tanulsz vagy más mellett döntöttél?

2015. szept. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Én most másodéves vagyok. Ha újra kezdhetném, akkor inkább nekifutottam volna még 10 emelt szintű érettséginek... A tanárok nagyon keményen bánnak velünk, sőt, inkább azt mondanám durván. Idén nagyon sokan buktak meg. Itt nincs olyan, hogy azért nem tudod az anyagot, mert nem érted, csak olyasmi van, hogy nem tanulsz. Az fel sem merül, hogy ők nem segítenek semmit, nem adják le az anyagot. Ilyesmire ne is panaszkodj, mert megjegyeznek és elvágnak. A puskázást is felejtsd el, névsor szerint hívnak be mindenkit vizsgázni és egyhuzamban radaroznak legalább ketten. Telefon nem lehet nálad, mert kitíltanak a vizsgáról. A tananyag irdatlan sok, nem mondják meg előre a követelményeket, nekünk kell kitalálni mire kíváncsi a tanár. Fogalmunk sincs mi alapján javítják ki a dolgozatainkat. A pszichológia tételeknek csak a vázlatai minimum 5 oldalasak. Két órások a vizsgák, ahol, ha mindent leírsz az legalább 8-10 oldal, de volt, hogy a piszkozatlapon maradt a tétel, mert másfél óra után közölték ennyi volt, át kell adni a termet a következő évfolyamnak. Persze a piszkozatot nem pontozzák. A probléma a diáké, lassan gondolkodik, ír, nem érdekli őket. Az intézmény falai között a Darwini elmélet érvényesül, vagyis nem a legerősebb éli túl, hanem az, aki a legjobban tud alkalmazkodni. Tehát nem Einstein az úr, hanem Darwin.

Még egyszer újra kezdeném, inkább emelt szintűznék...

2019. febr. 24. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!