Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Készült Attiláról olyan kép,...

Készült Attiláról olyan kép, ami őt ábrázolja, nem azt, amilyennek elképzelik?

Figyelt kérdés
Mert találtam róla mongolnak, európainak, és még arabnak tűnő képeket is.

2013. szept. 10. 05:56
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Attiláról nem maradt fenn eredeti szobor vagy festmény. Ez nem jelenti azt, hogy nem készült - hiszen a bizánci udvarban nevelkedett és tanult - hanem elpusztulhattak. Művtörin tuti bedobták volna vagy találkoztam volna vele pályafutásom során. A hunok öltözködése inkább a bizáncihoz hasonlított, nem a jól ismert ősmagyarhoz. A hunok fibulával (pl. légy, cikáda) kapcsolták össze a ruháikat akár a rómaiak, a magyarok viszont már gombot használtak ami később elterjedt Európában a macerás zsinórozgatás és fibulák helyett. Persze vannak átfedések a magyar és a hun viseletben, de ehhez sok régészeti könyvet kéne előbb lapozgatni, utána viselettörténetet.
2013. szept. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

A leírások java és rajzok a 16. században készültek. (egy 500-as évekbeli ábrázolás az vagy freskó lehetett vagy enkausztikával festett múmiaportré, de semmiképpen sem rézkarc vagy fametszet). A legtöbb későbbi leírás lejárató jellegű francia tollakból eredő iromány. "Attila egész életében sosem fürdött, szőrcsuhában járt"

Indiától Rómáig ért a birodalma. Szerinted ebben a zónában nem volt egy nyamvadt fürdőkád? Szőrcsuha... Egy átlag közkatona is ezüstökkel díszített jó minőségű ruhát viselt, nehogy már a főnök úgy viselkedjen akkoriban mint egy Mao Ce Tung!

2013. szept. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Akár igaz is lehet, nem hiszem, hogy az számít...

De engem inkább az érdekel, hogy testileg, milyen emberfajta volt.

2013. szept. 17. 20:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!