Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Ha gimnáziumi angoltanár...

Ha gimnáziumi angoltanár szeretnék lenni, ahhoz bölcsészkaron belül milyen szakra kell mennem?

Figyelt kérdés

2013. szept. 19. 16:27
 1/7 anonim ***** válasza:
37%
Nos, gondolkozzunk csak...talán német? Neem...Talán töri? Neeeem...Akkor esetleg ANGOL?! Igen!
2013. szept. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 hunbula ***** válasza:
46%
Anglisztika, ezen belül később tudsz tanári előkészítő tárgyakat felvenni a tanári MA-hoz.
2013. szept. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

hunbula, köszönöm a választ :)

kedves első kommentelő, remélem rohadtul elb*sz 3 kamion, már ne haragudj a megfogalmazásért. továbbá ne haragudj, hogy egyelőre tájékozatlan vagyok ebben a témában. az ember azért tesz fel kérdéseket, hogy megtudja azt, amit még nem tud, vagy tévedek? speciel fingom nincs arról hogy vannak ilyen szakok, hogy angol, német, stb, ha az ember tudatlan egy dolgot illetően, akkor elég sok minden eszébe juthat, például hogy ilyen 367 betűs neve van az adott szaknak, stb. mindenesetre egy élmény volt :D

2013. szept. 19. 21:28
 4/7 anonim ***** válasza:
Egyikre sem, osztatlan tanárképzésre kell jelentkezned.
2013. szept. 20. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Girgoy ***** válasza:
Tudtommal egyébként sok helyen simán angol nylevtanári szaknak hívják. Az angol/anglisztika szak lehet az 5 éves bölcsész képzés is, nem feltétlenül pedagógusi céllal. Tehát ha kezdebe veszel egy felvételi tájékoztatót, a legtuttibb az, ha angol + tanár szavakat látsz párosítva, de már rég nem volt a kezemben ilyen könyv, viszont nem hiszem, hogy nagyon másnak hívnák.
2013. szept. 20. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Vigyázat, az angol nyelvtanári szak általában FŐISKOLAI karon van, vagyis nem egyetemi diplomát ad. Sajnos ebbe buktam bele én is.

Néhány éve ugyanis megszigorították (pontosabban a nyelvtanárokra is kötelező érvényűvé tették) a törvényt, hogy csak főiskolai diplomával nem lehet érettségiztetni. Ennek következményeképpen a gimnáziumok nem alkalmaznak nyelvtanárokat, ha a diplomájuk csak főiskolai szintű, hiszen a diákokat akkor nem a saját felkészítő tanárjuk érettségiztetné le, (ami a diákoknak roppant kényelmetlen, de az iskolának is felesleges külön nehézség lenne, hogy keressenek valaki mást csupán az érettségiztetéshez.)

2013. szept. 20. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Girgoy ***** válasza:
Én elvégeztem az egyik egyetemen a 3 éves "angol nyelvtanári" szakot, aztán egy másik egyetemen a 2 éves ún. kiegészítő képzést, aminek asszem csak simán "angol avgy anglisztika" szak volt a neve, de meg volt jelölve, hogy az a főiskolai diploához a kiegészítő egyetemi szintű képzés. Tehát midnenhol taníthattam, ahol csak akartam. Nem tudom most hogyan változott a rendszer, mert pár éve már más területen melózok, de abból szerintem nem lehet baj, ha még mindig ilyen kétlépcsős képzést végzünk el pedagógiai kiegészítéssel. Az egyetemi szinten már egyébként valóban nem kellett se próbatanítást, se pedagógiai tárgyakat tanulnunk, csak keményen nyomták az irodalmat, elvont nyelvészetet, nyelvtörténetet (aminek tényleg semmi haszna a gimnáziumi oktatás során), stb.
2013. szept. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!