Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Miért álmodunk rosszat, ha...

Helix kérdése:

Miért álmodunk rosszat, ha lefekvés előtt nehezet ettünk?

Figyelt kérdés
Én nem szoktam sem nehezet enni, sem rosszat álmodni, de ma mindkettő összejött, méghozzá egymás után, ezért gondolom, hogy tényleg van összefüggés. De ezt nem értem, mert én az álmokat összetett pszichikai jelenségeknek hittem eddig, köztük tudatalatti üzeneteknek. Akkor hogyan lehet rájuk hatással egy nehéz étel? Vagy ez csak katalizál bizonyos folyamatokat, és előhozza a potenciális rossz álmokat?

2013. okt. 1. 19:11
 1/3 anonim ***** válasza:
A nehéz étel megterheli az emésztést, nem tudsz igazán pihenni alvás közben sem, hiszen a szervezeted közben "küszködik". Ezenkívül az orvostanhallgató testvérem azt mondta, hogy ha nagyon "bezabálunk", bizonyos hormonális folyamatok indulnak be, melyektől még rosszabbul érezzük magunkat -- bár nem emlékszem már pontosan, hogy magyarázta.
2013. okt. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszi a választ! igazából nem ettem sokat, nem is éreztem, hogy megfeküdte a gyomrom, csak szokatlanul zsíros volt. de lehet, hogy így is ugyanaz a hatás..
2013. okt. 1. 19:50
 3/3 anonim válasza:
Szerintem az is lehet, hogy csak rosszabbul vagy éberebben alszunk tőle és könnyebben felébredünk ha rossz az álmunk. Bár.......nem tuti...
2013. okt. 4. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!