Pszichológia. Ez igaz?

Figyelt kérdés
Ha körben ülünk, akkor a lábfejünk affelé mutat, aki, ami iránt érdeklõdünk.

2013. okt. 4. 13:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
ezek szerint én a szünetmentes tápegység iránt érdeklődöm.
2013. okt. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A bal vagy a jobb? És ha mellettem ül csavarjam ki a lábam?
2013. okt. 4. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezekben a testbeszéd jelekben vannak igazságok, de:


- könnyen manipulálható, ha valaki imseri (arra fordítom a lábam direkt)

- egy jel még sosem elég, mindig jelek összességét kell értelmezni (lehet, hogy azért áll arra a lábam, mert szimplán úgy kényelmes)

2013. okt. 4. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez teljes mértékben igaz... Mostanság kezdtem el foglalkozni a nonverbális kommunikációval, és azt kell mondjam nagyon is stabil alapja van ezeknek a megfigyeléseknek. Viszont a 2. válaszoló nagyon jól leírta, hogy halmozottan kell ezeket a "jeleket" megfigyelni, mivel csak így kaphatunk jó, illetve megközelítőleg jó következtetést.
2013. okt. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
19%

Ez egy hülyeség..

És ha mellé ülök annak aki szimpi?

A pszichológusok olyanok mint a jósok. Lehet valami abban amit mondanak de általában csak magyarázatot keresnek egy adott dologra.

2013. okt. 4. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 5-ös válaszoló:


Elhiszem, hogy szkeptikus vagy. Elsőre furán hangozhat az ilyesmi, de nem hülyeség. Ezeket a pszichológiai észrevételeket az FBI is használja, és minden más tehetős katonai, vagy félkatonai szervezet, ha pl. kihallgatásról van szó. Jó persze, ott nem azt fogják nézni, hogy ki szimpi kinek, de az esetek többségében helytállóak, ezekre a nonverbális jelekre adott magyarázatok.

2013. okt. 4. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nos azoknak, akik a melléülõs kommenteket írták, csak annyit, h ez sztem nem matek, hogy 1+1 az mindig 2.
2013. okt. 4. 19:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!