Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Lehetséges-e az, hogy modern...

Lehetséges-e az, hogy modern társadalmaink dekadens és beteg értékrendet követnek, olyan értékrendet/értékrendeket, amelyek egyértelműen önfelszámoláshoz fognak vezetni (=a kultúra és az Ember halálához)?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy világunk felett még mindig a múlt dekadens és lényegében halott erői uralkodnak és ezek mérgezik meg az emberi életet.

Gondolok itt az igazság és az igazságosság eszméjét a legkevésbé sem követő vallásokra (amelyek lényegében a dekadencia, a hanyatlás és a mentális megbetegítés melegágyai);

gondolok arra, hogy pl. miért nincs eutanázia, miért engedjük a létbe a beteg, dekadens, eltorzult stb. emberi lényeket,

akik egész életük során úgyis csak szenvedni és másokat szenvedtetni fognak,

gondolok arra, hogy még mindig az egyén alatti szintű tömegemberekre (=a felelőtlenekre!) alapozódnak a közösségek és lényegében még mindig harc folyik a felelős és értelmes ember = a felelős egyén (=egy én) ellen,

holott valódi közösségeket csak ők lennének képesek alkotni (=a felelős és értelmes emberek =egy én-ek).

Egyértelmű számomra, hogy csak felelős és viszonylag értelmes emberek képesek valódi közösségeket alkotni – a tömegemberek álközösségei valójában csak arra jók, hogy a felelőtlenek, hatalomvágyók és a ravaszak elrejtőzhessenek bennük és mindenféle felelősség/felelősségrevonás nélkül -többnyire adómentesen is! - „tevékenykedhessenek”/”kaszálhassanak”, ronthassanak.

Értelmezésem szerint harc, egyfajta küzdelem folyik a múltat képviselő =felelőtlen és egyén-alatti szintű ember és a jövőt/az evolúciót/a haladást képviselő (felelős és értelmes) egyén között.

A múlt emberei az összes erényt felemlegetik általuk létrehozott ideológiáikban, viszont elsőre látható, hogy társadalmaink dekadenciája teljes mértékben nekik köszönhető.



2013. okt. 5. 13:11
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

A szajján a Moszad nemhivatalos és önkéntes segítője; olyan zsidó, aki a diaszpórában élve bármikor készen áll arra, hogy az izraeli titkosszolgálat kérésére (ingyen és bérmentve) segítse azt azon a területen, amelyen dolgozik és amelynek szakértője. Egy orvos szajján kérdés nélkül elsősegélyben vagy gyógykezelésben részesíti a Moszad sebesült vagy beteg ügynökét; egy autószerelő megjavítja az operatív kocsit, az újságíró olyan cikket ír, amely megfelel a zsidó állam érdekeinek, a panziótulajdonos szállást ad neki, a határőr átsegíti egy államhatáron, a bankár pénzzel, a katona fegyverrel, az ügyvéd jogi tanáccsal látja el.


Becslések szerint a világon több ezer szajján él és dolgozik; sokan közülük csak egyszer-kétszer kerülnek olyan helyzetbe, hogy konkrét esetben segítsenek a Moszadnak, de vannak olyanok, akik egy-egy ügyben akár hónapokat vagy éveket is őshazájuk hírszerzésének szolgálatában töltenek – természetesen titokban.



[link]

2013. okt. 7. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 Makoscsiga ***** válasza:

"A szajján a Moszad nemhivatalos és önkéntes segítője; olyan zsidó, aki a diaszpórában élve bármikor készen áll arra, hogy az izraeli titkosszolgálat kérésére (ingyen és bérmentve) segítse azt azon a területen, amelyen dolgozik és amelynek szakértője."

Ha te mondjuk felvidéken élő magyar lennél nem segítenél a magyar titkoszolgálatnak? Vagy úgy általában a többi magyarnak?

2013. okt. 7. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

>"miért nincs eutanázia, miért engedjük a létbe a beteg, dekadens, eltorzult stb. emberi >lényeket, akik egész életük során úgyis csak szenvedni és másokat szenvedtetni fognak"


>Ez a hitleri és sztálini népirtás egyik alappillére. Miket beszélsz te, jó ember????


Csatlakozom a fölháborodáshoz, európai országban ez max a kocsmai szinvonalu politizalasnál merül föl...

Viszont arról nem tudok, h a sztalini rémuralomnak egy eutanáziás program is része lett volna, bár ez mellékes - de lehet, h azokban az odökben a SZU nagy részén a nyomor megoldotta a problémát:(


De jó, hogy ettöl valaki rögtön "zsidóbérenc" vagy mi. és ezt egy anonim oldalon ogy szúrtad ki? Persze a kivándorolt magyarokat anglia, németország, amerika befogadja, az akcentusukkal együtt, és nem szokás problémázni, h "biztos a régi hazájukhoz hüségesebbek" (föleg NOban éltem, északon)


üdv,

#1 - egy félig zsidó származású, aki nem kedveli a katonai titkosszolgálatokat...

2013. okt. 7. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

#1 és 13. vagyok


nna, megtaláltam a #1ben emlitett idezetet(de szókratésztöl), söt többet is:

[link]

:D

2013. okt. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 Makoscsiga ***** válasza:

"nna, megtaláltam a #1ben emlitett idezetet(de szókratésztöl), söt többet is: "

Ennek a 'régen minden jobb volt', 'a társadalom szétzüllik' rinyálásnak nagy hagyománya van. :D

2013. okt. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim válasza:

Makoscsiga :


Ki hitte volna hogy Socrates is szeretett " rinyalni " :)


Tetszett a rinyalas kommentar !:)

2013. okt. 7. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

Arra gondolok, hogy politikai-, érzelmi stb. hozzáállástól függetlenül (gyakorlatilag) mindannyian dekadens értékrendet vallunk és hiszünk,

ezért

gondolataink, érzéseink, tetteink,

dekadens eredményekre vezetőek. (=hanyatlással vagyunk azonosak és hanyatlást generálunk, hozunk létre)


Az ember hanyatlásának talán legfőbb oka, a technika feljövetele, a gépé, ami felváltja (leváltja) és

gyakorlatilag feleslegessé teszi/tette az embert.


Társadalmaink széthullásban vannak, az emberiség – összességében – egyre emberalattibb (állatibb) szintű,

tudom, hogy ez mindig is így volt valamennyire, de azért az, amit a környezetemben látok eléggé elkeserítő.


A tömeg: tv-néző (=állandóan passzív-módban van), lényi aktivitásuk már nincs; segélyt várnak és segélyekért kuncsorognak,

az utcán egyre több degenerálódás jeleit mutató embert látni – különösen gyermekkorúakat.

Mindenfelé öregek, akik csak úgy „lézengenek” az életben.


Itt már nincsen cél! Az emberiség élete lassan célját és értelmét veszíti.


Egyre nagyobb városok – ezek megint csak a devianciák melegágyai.


Tudom, hogy erről sokan valamiféle „náci” gondolkodásra asszociálnak, de én egyáltalán nem vagyok „náci-szimpatizáns”,

sokkal inkább jutnak eszembe az ezerszer szidott Talmud (=Törvény Pecsétje) szavai és azoknak a jelentése.

Cionista sem vagyok – jelzem.


Meggyőződésem az is, hogy az elmúlt évszázadok (évezredek?) „keresztény értékrendjének” döntő szerepe van abban,

hogy ide =ilyen mélyre jutottunk.


A „kereszténység” és a „keresztény értékrend” : egyszerűen nem élhető, nem tartható fenn és összességében mindenféle elasszonyosodás, puhányság és „lágyszívűség” fészke és melegágya.


Viszont a másik véglet sem jó = a titáni rasszok militáns szelleme. (lelketlen az is)


Én nem hiszek a katonai alapú diktatórikus államokban sem, képviseljenek bár ateista vagy teokratikus fasizmust, legyenek baloldaliak vagy jobboldaliak – lényegében úgyis (csak) zsarnokságok.

….


Szerintem pl. az aktív eutanáziát már rég be kellett volna vezetni a társadalomban (mert így a gyávábbak szánalmason és hosszú kínok után múlnak el, a sors szeszélyének bábjaiként …

...és nem felemelt fejjel, nem férfihoz méltó módon.


-Mi a Föld jövője?

1: Felszaporodnak a „sáskák”. 2: Mindent felfalnak. 3: Végül egymást is felfalják.


Én tudom, hogy nincsen semmi új a nap alatt, és ami újnak látszik: megvolt az már régen – és a jövőben újra csak meglesz.


Szerintem nem az első emberiség ez (itt a Földön) és ennek is ugyanaz lesz a sorsa, mint az összes őt megelőzőnek.

(mert nincsen semmi új a Nap alatt)

2013. okt. 7. 22:45
 18/24 anonim ***** válasza:
79%

#13 vagyok

ne haragudj, kerdezö, de mennyi idös vagy?

Mint természettudósnak, szamomra egyaltalan nem volágos, hogy mi az értelme annak amit mondani akarsz. Az egyes ember a változást sokszor ugy éli meg, h valami szethullik, söt, a mai magyarországra most ezt picit igaznak is érzem - de ebböl nagyon globális dolgokat nem vonnék le. Pl. a nyugat hanyatlásából én egyenlöre annyit látok, hogy pár száz év kihagyás után Kína és meg néhány más régió ismét nagyhatalom lesz - az USA és EU mellett. Azért ez még nem a világvége, lefeljebb az unokáid nem (csak) angolul, hanem kínaiul (is) fognak tanulni (talán!).

Ami az emberiség tulszaporodásából adódó rosszabbodást illeti, az esetleg fenyegethet (pl, 100 év mulva a viz, hely drágább lesz mint ma), de az, hogy egyszer mar emiatt kihaltunk volna, nehezen elképzelhetö.

Tudod azért foglalkoznak történelemkutatással néhányan ezen ebben az emberiségben is, és nem is tegnap kezdték. Ha egyszer már lett volna pár miliárd ember a földön, biztos vagyok benne, hogy hagytak volna nyomot.

Százmillió évekkel ezelött ért populációkat térképezünk föl, az emberi faj 1-200ezer évvel ezelötti kialakulása-terjedésének föltérképezése is viszonylag kielégítöen megtörtént. Egyvalami elég biztosnak tünik: Miliárdnyian nem voltak.


A borongós hangulat, amit az írásod kifejez - az a tiéd, ne fogd (csak) a világra:-)

2013. okt. 7. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 Makoscsiga ***** válasza:

"Mint természettudósnak, szamomra egyaltalan nem volágos, hogy mi az értelme annak amit mondani akarsz."

Egyértelműen semmi. Megmondóemberes demagóg halandzsa. Egy kijelentését nem próbálja meg bármiféle érvvel alátámasztani. ilyeneket nyomat: "Itt már nincsen cél! Az emberiség élete lassan célját és értelmét veszíti." Hogy az a cél mi volt? Kit tűzte ki? Mikor értük el? Honnan lehet azt tudni, hogy elértük? SEMMI! Ilyen nyomi kinyilatkoztatások, csak úgy oda vannak vetve, mint disznóknak a vályúba a moslék. Nesztek, egyétek! :-D

2013. okt. 8. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim válasza:
40%

Re : Mr #13 & Makoscsiga debate


A beszelgetes tartalmatol fuggetlenul egy kerdesem lenne :


Amikor ilyen leereszkedo hangnemu kerdes merul fel hogy


"ne haragudj, kerdezö, de mennyi idös vagy? "


akkor a kerdezo tenyleg egy tartalmas, ertelmes valaszt var ezutan ?

2013. okt. 8. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!