Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Szerintetek mennyire komolyak...

Szerintetek mennyire komolyak ezek az X, Y és Z generáció dolgok?

Figyelt kérdés
Ezek komoly elméletek, vagy inkább divatos fogalmak? Hopl lehet ezekről bővebben olvasni?

2013. dec. 11. 15:14
 1/4 Shai-Hulud ***** válasza:
Pl. wikipédián.
2013. dec. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A wikipédia nem tartozik a "többet" kategóriába.
2013. dec. 11. 16:50
 3/4 anonim ***** válasza:
Viszont ad forrást.
2013. dec. 11. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Engem ez a kérdés komolyan foglalkoztat. Elvileg én X lennék, a lányom Y, a fiam már inkább Z. Attól is függ, hogy melyik értelmezést fogadjuk el.

Mindenesetre az elméletek egy általános esetet akarnak leírni, ami nagyvonalakban igaz és egy-két kivétel (pl.: a társadalom 1/5 része) még nem cáfolat. Ez azért lényeges a mi esetünkben, mert nagyon is kivételnek érzem magam. Szerintem nem lehet bebizonyítani azt, hogy az X/Y/Z generációkról szóló elméletek általánosságban helytállóak.


Pár kritika:

- az egész világon élő 7 milliárd emberre csak úgy lehet igaz, ha a társadalomban az informatikai eszközök elterjedésének függvényében mondjuk ki, hogy lehetséges X/Y/Z generáció. Például 6 éve már joggal számolhattam azzal, hogy egy volt általános iskolai osztálytársam ír egy emailt, ha akar valamit. Akkoriban voltam Kongóban, ahol az egyik településen volt email-bolt. Bementem, fizettem és egy monitor előtt ülő ember megírta, elküldte az emailt. Ez amolyan e-postahivatal jelleggel működött. Nyilván máshogy alakulnak ott ezek a generációk.

- ugyanígy az adott családban is számít, hogy mikor jelennek meg a számítógépek. Nálunk például az a helyzet, hogy apám (1949-es születésű) már a nyolcvanas években számítógép-mániás volt és ezért számítógép mellett nőttem fel. A gyerekeim szintén. Én az a gyerek voltam, aki már "mindent" megírt basic-ben. Amikor olvasom ezeket az X/Y/Z-ket abszolút mellélövésnek érzem a mi korosztályunk esetünkben.


Ha nagyon követni akarod ezt a vitát, akkor William Strauss és Neil Howe az a két ember, aki ezt az egész generáció-elméletet megalkotta. Kissé máshogy, ahogyan ma beszélnek róla. Ha nagyon elmerülsz a témában, akkor megtalálod azt is, hogy van a Z generáció után is újabb generáció, ők az alfák (+ vannak X előttiek is).

2013. dec. 12. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!