Ha Széchenyi néger lett volna, akkor is el tudta volna érni ugyanazokat az eredményeket?

Figyelt kérdés
Pl. Lánchíd, Magyar Tudományos Akadémia, lóversenysport, stb.
2013. dec. 14. 00:08
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Teljesen egyetértek a 9-essel. A Negro = néger = fekete.


Egyébként ha esetleg feketének aposztrofálnánk, akkor félreérthető lenne és keverhető az adót és járulékot nem fizető munkavállalóval. :) Egyébként a fekete is ugyanolyan sértő és kirekesztő mint az afro megnevezés ezt a logikát követve. Más kérdés, hogy Afrikában is élnek hófehérek is és arabok is, vagyis ez sem lehet pontos meghatározás.

2013. dec. 16. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

A "néger" tényleg nem pejoratív. A "nig.er" az, meg a "feka".

Az az érdekes, hogy az érintettek egy része a saját körein belül minden negatív felhang nélkül használja ezeket a szavakat saját magára és a társaira; ugyanúgy, mint ahogy egymás között némely zsidók is "zsidóznak", ill. romák is "cigányoznak". :D


Ui.: Eredetileg kipontozás nélkül írtam a szót, erre ezt kaptam: "Az általad elküldeni kívánt szavak/mondatok fennakadtak automata trágárságszűrőnkön! Moderátoraink meg fogják vizsgálni korábbi és ezutáni hozzászólásaidat, indokolt esetben a hozzáférésed letiltják. Kérjük, vedd figyelembe a szabályainkat és azoknak megfelelően használd az oldalt!"

Nem tudom, sírjak vagy nevessek...

2013. dec. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!