Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A "magyar" tudományos akadémia...

A "magyar" tudományos akadémia történelem tudósai miért kezelik jelentéktelennek (mintha nem is létezett volna) a "keleti" Közép-Eurázsiai kultúrájú, ókori pusztai, "szittya" avagy szkíta népek kultúráját?

Figyelt kérdés

Hiszen a magyarság kultúrájának jellegadó kultúrtörténeti őse a pusztai "szittya" avagy szkíta népek kultúrája.

Miért van ennyire semmisnek tekintve, mellőzve, tudományos berkekben. Mi van ebben ami kényelmetlen nekik?



2014. jan. 9. 20:58
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
75%
Nem fogod meggyőzni szegényt, akik ezen a kérdésen lovagolnak szeretnének egy, vagy két népet megnevezni őseinknek, persze olyanokat, akikre büszkék lehetnek, tapasztalataim szerint ezek inkább szabadon lovagoltak a végtelen eurázsiai pusztákon, és állatokat tartottak, nem pedig ligetes, erdős területeken letelepedve vadásztak, halásztak. Jellemzően erősen hisznek abban, hogy a "hivatalos" tudomány titkol előlük bizonyos "perdöntő" tényeket, kutatási eredményeket, melyek megerősíthetnék abbéli meggyőződésüket, hogy a magyar valamiféle különleges, nemes, ősi, sőt a legősibb nép. Paranoid téveseszme rendszerükben gyakran hasonló elgondolásaik vannak az ufókról, meg egyfajta a világgazdaságot irányító sötét, titokzatos ( naná, hogy zsidó!) nagy hatalmú körökről is.
2014. jan. 10. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Szerintem érdemes lenne megtekinteni mindenkinek előbb ezt a kis rövid filmet, videót:

https://www.youtube.com/watch?v=9eq0DsnbP2U

Azután pedig, hozzá állni ehhez a kérdéshez.

2014. jan. 10. 20:01
 13/19 anonim ***** válasza:
52%
Hát nem hidaltam le ettől a filmtől, bármennyire is azt hiszed kinyitja eleddig vaksi szemünket. Ez csak azok számára érdekes, akik különös jelentőséget tulajdonítanak származásuknak, de én nem ilyen vagyok, ja meg azoknak a számára, akik szerint a magyarok nem elég büszkék magukra, és ha büszkébbek lennének, akkor ez egy jobb ország lenne. Én pl. ezt sem gondolom kardinális kérdésnek.
2014. jan. 10. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Rendben.
2014. jan. 10. 21:40
 15/19 A kérdező kommentje:
Nekem speciel tetszett a film.
2014. jan. 10. 21:41
 16/19 anonim ***** válasza:
61%

Kedves kérdező, szerintem ezzel sokat foglalkoztak már, és vélhetően tengernyi szakirodalma van. A probléma ott kezdődik - ahogy azt talán a 11-es hozzászóló pedzegette -, hogy aki ezekkel foglalkozik, az gyakran nem őszinte érdeklődéssel teszi ezt, hanem abban a reményben, hogy majd talál valami rejtett kincset, amivel bebizonyítható, hogy a magyarok pedig így meg úgy. Ha pedig ez a munkáikon is tükröződik, akkor a többiek nem fogják komolyan venni őket. Ez van.

Abban szintén egyetértek a fent szólóval, hogy nem az határozza meg a létünket, hogy kik voltak azok az őseink, akiket már név szerint sem ismerünk; sokkal inkább az, hogy mi kik vagyunk és hogyan tesszük a dolgunkat a világban. Nem attól lesz valaki jobb vagy rosszabb ember, hogy sumerek vagy csehszlovákok az ősei...

2014. jan. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
61%
Ha bátran ki mered mondani, azt rosszul teszed, mert a szkíták feloldódtak a szarmaták közt, jóval a magyarok dokumentált/régészetileg igazolható megjelenése előtt.
2014. jan. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Talán meglepő lehet a véleményem, de viszonylag kevés történész kutatónk van. (Általában is kevés tudományos kutató van és az érdekes dolgok töredékére jut kutató.) Nem foglalkozhatnak mindennel, nem fedhetnek le minden terültet.

Attól, hogy egy kérdés divatos a médiában, még nem várható el, hogy rögtön legyen professzionális kutatója is.

2014. aug. 31. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Az MTA szàndèkosan hazudozik, csúsztat, a magyarsàg őstörtènetèvel kapcsolatban.
2022. nov. 11. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!