Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Valaki olvasta ezt a könyvet?...

Valaki olvasta ezt a könyvet? Reneau Z. Peurifoy:Szorongás, fóbiák, pánik. Vélemény? Hasznos, tényleg segít?

Figyelt kérdés
Kíváncsi lennék hogyan épül fel, mennyire gyakorlatias, és hogy valóban segít-e megérteni magad és leküzdeni a problémáidat. Aki olvasta legyen szíves írja meg a véleményét erről a könyvről.

2014. márc. 13. 17:38
 1/1 MDaniel98 ***** válasza:

"Egy komplett kognitív viselkedés-/magatartásterápiás kötet, amely tizenöt leckén keresztül tanít meg különböző technikákra, melyek segítségével kezelhetőek a mindennapok során keletkező pánik, szorongás és félelmi állapotok, a konfliktusok vagy akár a kényszercselekvések. Minden leckére minimum egy hét tanulási illetve gyakorlási időt érdemes szánni a szerző szerint, illetve felkérni egy tanulótársat is, aki velünk együtt olvassa párhuzamosan a könyvet és időt szán az adott lecke közös átbeszélésére, megvitatására. Én így kerültem tulajdonképpen a képbe. Ebből adódóan nem egy olyan könyv ez, amit egy-két nap alatt átnyálazol, mi február 9-én kezdtünk az olvasásába eredetileg, tehát négy és fél hónapja!


Hasznos kötetnek tartom, sok olyan módszer van benne, ami bárkinek, nem csak súlyos szorongással küzdő egyéneknek segítségére lehet.


Figyelem, ez nem egy tipikus önsegítő könyv, nem a nelégydepiazélethappy típusú és mélységű mondanivalóval, ismétlem, ez egy komplett, teljes kognitív viselkedésterápia tizenöt leckén át. Csak itt ezt épp nem egy pszichoterapeuta vezeti élőben, hanem a könyv leckéi oldalról-oldalra. Annak minden előnyével és hátrányával."

2021. aug. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!