Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Folyamatos szorongás, félelem...

Folyamatos szorongás, félelem okozhat-e bizonytalanságérzést, és enyhe szédülést?

Figyelt kérdés
Egy ideje szorongok, volt néhány pánikrohamom, de kizárólag zárt helyen, tömegben, ahonnan nem tudtam úgymond "menekülni" illetve enyhék voltak, sikerült átvészelnem őket például osztályteremben. Előtte már sikerült szinte teljesen leküzdenem ezt az egészet, múltkor rám jött egy ilyen "roham", és azóta eléggé feszült vagyok és félek egy kicsit. Létezhet, hogy eme dolog miatt van bizonytalanságérzésem illetve szédelgésem? Elég kellemetlen, de amikor lemegyek futni, vagy eljő az este, megfürdök, és teljesen nyugodt vagyok, akkor nincs gond szinte egyáltalán. Orvosnál még nem voltam, mert úgy érzem, hogy le tudom győzni de idő kell hozzá. Semmilyen egyéb más panaszom (zsibbadás, látászavar, fejfájás, emésztési problémák, mellkasi fájdalom stb.) nincs. A vérnyomásom 121/72 volt legutóbb, 81-es pulzussal (elvileg ez jónak számít). Ezt akkor mértük, amikor hasonlóan kellemetlenül éreztem magam. Illetve a tartásom miatt be vannak állva a nyakizmaim és kellemetlen, úgy hallottam ez is okozhat szédülést fejmozgás közben.

2014. márc. 13. 11:40
 1/4 anonim ***** válasza:
A rossz tartás, főleg a nyaki tájékon okozhat agyi vérellátási gondokat, és ettől lehet akár szédülésed is. Nem értem, ha ismered a problémádat, akkor miért nem akarsz azzal az orvoshoz elmenni? Nem kell a pszichiátriára menned, hanem csak a háziorvoshoz, és elmondani, hogy milyen panaszod van. Nem értem, mi eben a ciki?
2014. márc. 13. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Menj el pszichiátriára- a félelem és a szorongás több tünetet is okozhat egyik ilyen a szédülés.
2014. márc. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ja és még valami, ha időben nem kezelteted magad, átmehet a szorongás depresszióba vagy annál is komolyabb betegséget is okozhat!
2014. márc. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Voltam háziorvosnál, csinált EKG-t, mért vérnyomást, meghallgatta a szívem-tüdőm, nem talált semmit. Kaptam beutalót a pszichiátriára. Ott mire számítsak?
2014. márc. 28. 14:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!