Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Milyen betegségre utalhat az,...

Milyen betegségre utalhat az, ha valaki levágja a fényképekről magát vagy nem szereti ha fényképezik? Esetleg dühös is lesz ha fényképeznek?!

Figyelt kérdés

2014. ápr. 20. 20:31
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Miért lenne ez betegség? Úgy hívják, hogy "nem szereti, ha fényképezik".
2014. ápr. 20. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Fotofóbia?
2014. ápr. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
50%
Egyértelműen valamilyen testképzavara van, de ennél pontosabbat nem tudok mondani. Pszichológushoz el kellene vinni az illetőt, ő lehet, tud segíteni.
2014. ápr. 20. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
49%

Sceptic, a fotofóbia más:

[link]


A kérdésre: Fogalmam sincs, tényleg egy pszichomókust kellene megkérdezni. Tipp: lehet, hogy elégedetlen a külsejével az illető, azaz csúnyának tartja magát, ezért nem szereti, ha képet készítenek róla. A levagdosásnak is lehet ez az oka; de az is, hogy olyan társaságban kapták lencsevégre, amit nem kedvel, és valahogy így próbálja kifejezni, hogy nem akar közéjük tartozni.


Amúgy én sem szeretem, ha fényképeznek, de nem szoktam dühös lenni emiatt. Legfeljebb elfordulok, ha megengedhetem magamnak (nem mindig); vagy ha olyanom van, vágok valami "érdekes" pofit. :D

És főleg nem szoktam levágni magam a fotókról.

2014. ápr. 20. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
67%
Én se szeretem ha fotóznak,akkor beteg vagyok?
2014. ápr. 20. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Általában a nők nem szeretik, illetve a fotókon szeretnek jól megjelenni, olyan ruhában, olyan sminkkel, frizurával, ami előnyössé teszi a kinézetüket. A volt nejem is tiltakozott, amikor slampos tréningruhában, egyszerű, amolyan hátracsapott hajjal, kirándulás közben, egy hegymászás után, jól megizzadva, csapzottan le akartam fényképezni, pedig nagyon helyes volt, csak ő szeretett volna más képet hagyni magáról az utókornak.

Ha belegondolsz, senki sem szeretné mondjuk, ha klotyón ülve megalázó pozitúrában kapnák lencsevégre, nagyjából ehhez hasonlít a dolog, kissé kiélezve. Kétségtelenül van benne némi hiúság, de van végül is értelme, a fotósok, sminkesek kapásból tudják, milyen fogással milyen óriási változást lehet elérni és még akinek nincs jó fényképarca, az is megnyerő hatást tud mutatni egy két apró trükk bevetése után.

Ez nem betegség, pusztán igyekezet, hogy olyannak nézzen ki az illető a fotón, amilyen valójában szeretne lenni.

2014. ápr. 22. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 gylecserr777 válasza:
lámpalázas néha szokták ezt mondani az ilyenekre
2014. máj. 10. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Azért van ennyi beteg a világban, mert már minden hülyeség miatt egyből pszichológushoz szaladgálunk :D


Az miért lenne betegség, ha valaki dühös, ha fényképezik? Van, aki nem szereti és kész.


Ha kivágja magát a fényképekről, az viszont már lehet, hogy tényleg gond...

2014. jún. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!