Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Ha lehetőséged lenne 1913 ban...

Ha lehetőséged lenne 1913 ban Budapesten elrejteni valamit, hová tennéd, hogy 2014 ben ugynanazon a helyen meg is találd?

Figyelt kérdés
Ezt a játékot játszottuk ismerőseimmel. Kíváncsi vagyok a megoldásokra:)

2014. jún. 6. 12:02
 1/10 Wadmalac ***** válasza:
100%
A budai várban valahol a falba építeném be egy kő mögé.
2014. jún. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A budai várat eléggé szétlőtték a II VH alatt.Köszi a választ, egyébként én is ezt mondtam, de a többiek, mint kivitelezhetetlent elvetették az ötletet. Hogyan tudnál kiszedni ugyanis egy követ??
2014. jún. 6. 12:22
 3/10 anonim ***** válasza:
59%
Ha mondjuk egy aranyóráról lenne szó, akkor feldugnám a seggembe, mint a Ponyvaregényben Bruce Willis apja a vietnámi hadifogságban. :D
2014. jún. 6. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
59%
Aztán öregkoromra megdumálnám a fiamat, hogy mostmár hordja ő, ő továbbadná az unokámnak ésígytovább. Most 2014-ben pedig elmennék a dédunokámhoz és megkérném, hogy bányássza már végre elő a valagából, mert itt az idő. :)))
2014. jún. 6. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem a kérdésben inkább az lenne érdekes, hogy vajon a kor embere 1913-ban hogy válaszolna erre a kérdésre, azaz mit tartana maradandónak, ami még száz év múlva is ugyanott lesz.

Én nem tudom a választ, de az biztos, hogy az ezredfordulót nagyon komoly cezúrának tartották volna, mint ahogy mi is annak gondoltuk még a 70-es években is (bizony, már ilyen öreg vagyok!). Tehát pl. nem gondoltuk, hogy még téglából fognak épülni házak műanyag helyett, hogy lesznek még éhezők, meg rák.

Azt mindenki el tudta képzelni, hogy 2014-ben az űrutazás teljesen szokványos lesz, meg hogy lesz video-telefon, de hogy Korda György olyan telefonon hívja fel az Aradszky Lászlót, amit csak úgy a kezében tart, és főleg, hogy mind a ketten éppen fellépés után vannak, na ezt még a legszörnyűbb rémálmainkban sem tudtuk volna elképzelni 1975-ben pl.

Szóval azt hiszem, 1913-ban leginkább úgy gondolták, hogy 100 év múlva egy molekula sem marad az általuk ismert Budapestből, így nincs is arra esély, hogy valamit az utókor számára elrejtsenek.

2014. jún. 6. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Kedves Ebcsont. Nagyon kis szellemes vagy, de hadd legyen szabad rámutatnom a következőkre.Mire neked aranyórád lenne 1913-14 ben addigra neked mar legalább 12 évesnek kellene lenned. Vagyis 2014 re már 114 nek azt meg kevesen érnék meg. Valószínűleg te sem, így az aranyóráddal a seggedben temetnének el.

A másik komoly probléma, hogy az aranyórától dugulásod lenne, és valószínűleg megint csak kipurcannál mivel nem tudnál kakkantani.

Üdv

2014. jún. 6. 19:55
 7/10 anonim ***** válasza:
76%

Kedves Kérdező

1. A kor probléma, márminthogy 2014-ben nem találhatnám meg amit elrejtettem, az a te kérdésedből adódik. Ha gyertyatartót rejtek el egy téglafalban 1913-ban, azt sem találhatom meg 2014-ben, mivel feltételezzük, hogy legalább 12 éves lennék az elrejtéskor, akkor ugyanúgy 113 éves lennék. A témának ez a része tehát a te részedről hülyeség, erről nem én tehetek. A többiért viszont vállalom a felelősséget. :)

2. A Ponyvaregényben szereplő ürge úgy oldotta meg a kakkantást, hogy amikor a dolgát végezte, olyankor suttyomban mindig kivette, és utána meg visszatette. :D

2014. jún. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha meg akarnám kerülni a kérdésben rejlő játékot, akkor azt válaszolnám, hogy ásnék egy három méteres gödröt a Budakeszi-erdő mélyén, a fák között.

De ha megmozgatom a fantáziámat, akkor elmennék a hunyadi térre, a IV. számú vásárcsarnokhoz, és elhelyezném az egyik szoborplasztika nyitott szájában.

ui.: Ez nem csak válasz a kérdésedre, hanem sajnálatos tény.

2014. jún. 7. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Saját kertemben a telek közepén vagy a padlót kibontanám a ház közepén és akkor 2 m mélyre.

Nekem az üknagyapám 1902-ben ásott el valamit a kert közepén. Nem tudtunk róla és amikor 2006-ban eladás előtt segítettem az unokatestvéremnek rendezni a kertet, akkor javasoltam, hogy a közepét a belvíz miatt mélyítsük ki. Kb. 90 cm-es mélységben találtuk meg a dobozt. Nem volt benne semmi extra, csak kézzel írt jegyzetek, de 3/4 részük olvasható volt.

2014. jún. 15. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Egy már kiásott sírba, ahová aznap, vagy másnap valamikor temetnek valakit. (A koporsó nem jó, mert ha a család 60 év után nem bérli ki újra a sírhelyet, akkor kihantolják) Úgy gondolom, hogy ostromkörülmények között egy sír sokkal biztosabb hely, mint bármilyen lakó- vagy egyéb épület, ami a fosztogatók első célpontja rögtön a boltok után. Máshová is el lehet ásni persze, de egy temetőnél relatíve kicsi az esély, hogy száz év múlva parkoló lesz a helyén.
2014. jún. 23. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!