Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Hogyan temetkeznek Alaszkában,...

Hogyan temetkeznek Alaszkában, Szibériában és az egyéb sarkköri területeken abba a fagyott földbe? Van arrafele valami különleges technika erre?

Figyelt kérdés
2010. jan. 5. 12:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Valamelyik eszkimó törzsnél simán földbe temetkeznek, valakik először égetnek, majd a vízbe dobják a maradványokat.
2010. jan. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
95%

lefagyasztják a holttestet, majd kihegyezik, és leszúrják a földbe :D


viccet félretéve, hamvasztással, de olyanról is hallottam, hogy kövek alá temettek valakit.

2010. jan. 5. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! De én most pl nem az eszkimókra gondoltam, hanem a keresztényekre. Láttam már képeket alaszkai temetőkről.
2010. jan. 5. 13:14
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Földbe.

Lehet hogy keményebb a föld, de attól még lehet bele ásni.

Ez inkább a mocsaras talajnál probléma, nem a fagyottnál.

(Az előbbire példa: New Orleans-nál egy temetőben a koporsók a föld fölött vannak, mert a gyakori csapadék elmosná és a hulla valahonnan egész máshonnan kerülne elő).

Manapság ritka az olyan fagyott föld, amit ne lehetne felásni.

2010. jan. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nézdd meg a szélsőségek című filmet, abból is a Hideg címűt. Natgeo.

De röviden Szibéria: Tüzet gyújtanak az adott helyen. Ettől felenged a föld kb jó fél méterre és így temetik el. Mivel folyamatos a fagyás és felengedéss , kb 10 évente ujra kell temetni, mert a föld kidombja a holttestet(ami nemnagyon bomlik le).

2010. jan. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Medvespray.
márc. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!