Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mennyire vagyok különleges,...

Mennyire vagyok különleges, mennyire gyakoriak ezek a képességek?

Figyelt kérdés

Az egyik, amiről írni akarok, az a hallásom. Ha meghallok egy melódiát, rögtön le tudom zongorázni, még az akkordokat is kitalálom alájuk, és ha két melódiát kell egymás alatt játszani, pontosan tudom, hogy melyik ponton jön be a másik, hogy mik a "kapcsolódási pontok" a kettő között. És a másik, hogy eléképesztően jól hallom a fejemben a zenéket, dallamokat. Állandóan mennek zenék a fejemben, és ha koncentrálok, akkor szinte úgy hallom, mintha menne a fülhallgatómban. Ez különösen igaz, ha zongoradallamot hallgatok, azt tudom a legélesebben visszaidézni magamban.


A másik képességem, amit írni akarok is elég érdekes: ha magam elé képzelek egy billentyűzetet, akkor nem látom részleteiben, mintha fényképmemóriám lenne, de ha gondolok egy szóra, és elkezdem "legépelni", akkor pontosan látom, hogy hol van az adott betű. Tehát nem látom tisztán magamban a billentyűzetet, de ha vizualizálom, akkor amint elkezdek gondolni a szóra, az első betű után viszonylagosan megjelenik a többi és ilyen módon kirajzolódik az egész billentyűzet. Vakon gépelni is tudok.


2011. jún. 7. 22:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez egész klassz! Ha mindehhez elárulod hogy 4-5 éves vagy akkor azt mondom valóban teljesen különlegesek a képességeid. Komolyra fordítva a szót, az első képességed szerintem az összes zeneszerzőben megvan, a vakon gépelés meg szinte az összes titkárnő teljesen szokványos képessége.
2011. jún. 7. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Vakon gépelni én is tudok (15 éves fiú vagyok és ezt behunyt szemmel írtam :))
2011. jún. 7. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Az első képességet - ha valóban egyszeri hallás után visszajátszol bármit - akkor igen jó. Ez messze nincs meg minden zenészben vagy zeneszerzőben, csak töredékükben.


A második képességed kb 3-6 hónap alatt tanulható, a titkárnők 90%-a is tudja.

2011. jún. 7. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Szerintem az első leginkább gyakorlás kérdése, hogy hallod a zenét a fejedben, az nem képesség, szerintem mindenki tud ilyet (én legalábbis tudok, pedig én nem vagyok egy nagy szám ember zeneileg szerintem:D), a billentyűzetes dolog meg szintén olyan, hogy mindenki így van vele, egyszer mi is pont ezt figyeltük meg magunkon barátnőmmel :D Pedig nem vagyunk titkárnők XD
2011. jún. 7. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Az elsőt abszolút hallásnak hívják, és nem rossz képesség.
2011. jún. 7. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Járj zeneiskolába, ha élvezed is. Még akármi megeshet :)
2011. jún. 7. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
De azt is tudják a titkánők, hogy az agyukban látják, hogy hogyan "gépelődik" egy szó?
2011. jún. 8. 07:15
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Persze.


Én is tudom és szerintem mindenki tudja, aki tud vakon 10 ujjal gépírni.

2011. jún. 8. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Sőt, aki vakon 4-5 ujjal gépel, az is látja. Szoktam is gépelni ábécét néha, csak úgy szórakozásból a levegőbe. Teljesen normális.
2011. jún. 8. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Sőt, én amikor írok kézzel, magamban mondom, hogy hova kell vessző és szóköz, az abszolút hallás meg elég jó dolog, lehet kamatoztatni... de a gépeléses dolog nem feltétlenül veled született tehetség, ill. ha a hallást is 15 évnyi zongorázás után fejlesztetted ki, akkor az sem biztos, hogy jó, inkább elvárható :) (bár ezt én mondom, aki zeneileg egy nagy nulla vagyok, gépeléshez is ránéztem a billentyűzetre...)
2011. jún. 8. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!