Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi olyan különleges az úgymond...

Mi olyan különleges az úgymond arzén alapú életformában?

Figyelt kérdés
2010. dec. 2. 21:28
1 2
 1/13 anonim válasza:
46%
napi hülyekérdés olvassál utána....hihetetlen csak a magyar ennyire értetlen nép?
2010. dec. 2. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem arzén alapú, csak a DNS-e tartalmaz arzént is.

Első eset, hogy univerzális genetikai kódtól eltérő nukleinsavat tartalmazó élőlényt találtak.

2010. dec. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Az, hogy más állapotváltozók és kémiai környezet mellett más elemekből álló makromolekulák is alkalmasak lehetnek információ hordozásra. Tehát pl. a metán-óceánokban is lehet élet. Csak azt nem értem, eddig ez miért nem volt egyértelmű? Vagy tényleg nem az?
2010. dec. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Eddig is sejtették, hogy lehet olyan életforma, ami eltér a földön általános élettől. Erre kiderül, hogy nem csak, hogy van, de kifejezetten a Földön létezik.


És teljesen más kitalálni, sejteni, elméletben megalkotni valamit, mint a természetben megtalálni :)


Ez kb olyan, hogy te sejted, hogy van időutazás, aztán hirtelen megjelenik valaki, aki egyértelműen bizonyítja, hogy ő a jövőből jött. Más, ha elméleti síkon sejted, és megint teljesen más, ha be is bizonyosodik :)


Ennél már csak az lenne fantasztikusabb, ha találnának egy szilicium alapú életformát. (Ami elméletben tán-tán létezhet. De ha találnának a Földön is egy sejtet, ami nem szénalapú, az hihetetlenül nagy fordulatot jelentene.)

2010. dec. 2. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Azért erről a jószágról még sokkal-sokkal többet kellene megtudni. Például ugye a rendes DNS nukleotid-trifoszfátokból készül, vajon ennek a bacinak az örökítőanyaga nukleotid tri-arzenátból áll? Vagy nukleotid monoarzenát difoszfát? Vagy esetleg ugyanolyan trifoszfát, amit a DNS épülésekor cserél le egy enzim specifikus módon arzénre?

Vajon a kódja ugyanaz mint nekünk? Mert akkor el lehet gondolkodni egy másodlagos módosuláson. Vagy tényleg lehet, hogy az arzénos DNS versengett a foszforossal? Vajon van olyan körülmény, amiben az arzénos a jobb?

Egyáltalán, minden foszfor helyett arzén van?


Megannyi kínzó kérdés, ami alapjaiban lenne szükséges a további következtetések levonásához.

2010. dec. 2. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Most egy kicsit utána olvastam az eddig megjelent dolgoknak, és amit már most tudni lehet, hogy ez nem egy tök új idegen létforma, hanem egy nagyon is földi baktériumnak egy olyan változata, ami képes arzént használni a foszfor helyett. Arról nem szól a fáma, hogy kizárólag arzént használna, hanem a foszforok egy része helyett használ valamennyi arzént.


Szóval az a helyzet, hogy bár a dolog szenzációs (mint például a tiktaalik nevű állat), de koránt sem akkora, mint amit itt egyesek hozzá tettek.

2010. dec. 3. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
A különleges az, hogy képes teljesen foszfor nélkül, tisztán arzénos környezetben is életben maradni.
2010. dec. 3. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 titak ***** válasza:
Az a különleges, hogy arzénnal nem tudod megmérgezni, sőt ...
2010. dec. 3. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Szerintem ez nem olyan nagy dolog. Eddig azt hitték, hogy arzén nem fordulhat elő élő szervezetben, hogy ez olyan nagy dolog, hogy bebizonyosodott?
2010. dec. 3. 16:56
 10/13 anonim ***** válasza:
én annyira nem csodálkozom. mikor hallottam, h a nasa készül bejelenteni vmit, ennél vmi nagyobb durranásra gondoltam.
2010. dec. 4. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!