Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Lehet filozófia könyvet írni...

Lehet filozófia könyvet írni filozófia egyetem nélkül is?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy egy aberrált kérdés, de ne értsétek félre, én nem akarok. Csupán észrevettem, hogy a mai korban akárki írhat könyvet, akkor lehet rá esély, hogy egyetem nélkül is írhatunk filozófiát. Nem vagyok jártas a könyvkiadási dolgokban, ezért kérdem.

2014. aug. 12. 16:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Persze, bárki írhat bármit.

Azonban hacsak nem vagy született világrengető zseni, egy hülyeséggyűjtemény lesz az egész.

Mondjuk amilyen a világ, egy jó marketinggel többet adsz majd el belőle, mint amennyi az összes többi filozófiakönyvből fogy.

2014. aug. 12. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Én nem akarok filozófia könyvet írni, bár nagyon érdekel, és olvasok is, esszéket írok, de nem írok. Esetleg miután elvégeztem az egyetemet.


Egyébként lehet 18 éves kor alatt könyvet írni és kiadatni?

Hogyan lehet kiadatni egy könyvet?

2014. aug. 12. 17:19
 3/5 2xSü ***** válasza:

> Lehet filozófia könyvet írni filozófia egyetem nélkül is?


Lehet. Mindenről lehet könyvet írni, ami nem ütközik konkrétan törvényekbe. Pl. a „rózsaszín csíkos zöld emberek” kiirtásáról ne nagyon akarj írni.


> a mai korban akárki írhat könyvet


Ez kb. mindig is így volt. Oké, a szocializmusban nem, de úgy alapvetően a könyv írása bele tartozik a szólásszabadságba.


> Egyébként lehet 18 éves kor alatt könyvet írni és kiadatni?


Nem. A könyvkiadás szerződéskötéssel jár, 99,99%-ban első körben neked kell fizetni érte. Mivel 18 év alatt nem köthetsz olyan szerződést, ami valamilyen szempontból neked hátrányt jelenthet, ezért nem lenne érvényes a szerződés.


> Hogyan lehet kiadatni egy könyvet?


Besétálsz a kiadóhoz, elmondod, hogy egy könyvet szeretnél kiadni. Ha megbeszéltétek a részleteket, akkor átadod a „kéziratot” – célszerűen a mai korban ez pl. egy Word dokumentumot jelent –, a kiadó megfelelő embere ezt elolvassa, és ha passzol a kiadó profiljához, a minősége olyan, amit fel tud a kiadó is vállalni, akkor megalkudtok egy árban. Itt tulajdonképpen te átadod a kiadónak az elkészítés és forgalmazás jogát. Hogy ez kizárólagos jog, az megállapodás kérdése. A kiadó szépen elkészíti a könyvet, tördeli, nyomtatja, stb… Ennek költsége van. A kiadó meg neked fizet azért, hogy a te szerzői jogaid egy részét megkapja tőled. Első körben várhatóan nem nagy példányszám fog készülni, és valószínű több lesz az elkészítés költsége, mint az, amit kapnál a könyv után járó díjazásként.


Ha nem találsz olyan kiadót, ami kiadná a könyvedet, még mindig ott a lehetőség, hogy csinálsz egy kiadót te magad. Ehhez sem kell semmi különös, egyszerűen csak csinálni kell egy céget – BT, KFT –, aminek a tevékenységi körében ott van a könyvkiadás. Meg persze gondolom az Artisjusttal is le kell futni ehhez a megfelelő köröket. De simán csinálhatsz egy kiadót, és mindjárt ki is adhatod a saját könyved.


De még csak kiadó sem kell különösebben. Besétálhatsz egy nyomdába is, és akkor megcsinálják neked. Aztán hogy mit csinálsz vele az a te dolgod. Persze az értékesítéshez neked számlaképesnek kell lenned, tehát minimum egy egyéni vállalkozás kell hozzá.

2014. aug. 13. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos hozzászólást!
2014. aug. 13. 13:55
 5/5 anonim ***** válasza:

ma a kortárs akadémiai jellegű filozófiai könyvek jellemzően kapcsolódnak a többi filozófus munkáihoz. Szóval nagyon nagyon nehéz lesz ehhez hozzászólni szaktudás nélkül. Amit meg nem nagyon lehet megszerezni egyetem nélkül. Elvben szerintem ha küldesz be cikket valami szakfolyóiratnak akkor ha tetszik nekik kiadhatják úgy is, hogy nincs végzettséged. A gyakorlatban nem tudom. Szerintem nem nagyon van ilyenre példa.


Azt, hogy mit gondolsz az életről, az univerzumról azt persze meg fogod tudni írni anélkül is.

2014. aug. 13. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!