Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Tényleg a munkásosztály...

Tényleg a munkásosztály tagjait fizették meg a legjobban 1947 és 1961 között Magyarországon?

Figyelt kérdés
Tanulmányok, statisztikai adatok?

#fizetés #bér #demokrácia #alkalmazott #munkás #statisztikai adat #képzettségek #értelmiségi kategóriák
2014. nov. 9. 08:39
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Apámat leszázalékolták, édesanyám súlyos műtéten esett át 1957-ben, majdnem meghalt. Nem mehetett vissza a textilgyári nehéz munkára múhelybe, ezért portás lett. 1961-ben 600 ft volt a fizetése, hogy tv-t vehessünk, fel kellett mennie a műhelybe. Súlyos feltételekkel adtak árukölcsönt az OTP-nél, két kezes kellett és pontosan fizetett csekkek. 1961-ben, Mikuláskor hoztak taxival apámék a Corvin áruházból egy igencsak vacak Tavasz tévét hatalmas dobozban, állandóan javíttattni kellett. Akkor közelharc folyt az áruházakban tv, hűtő, mosógép, bojler beszerzése miatt.
2014. nov. 15. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Aztán 1968-ban jött a gazdasági reform.
2014. nov. 15. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Tisztelt 10-es Hozzászóló!

Nem tudom, hogyan írhatod azt a válaszodban, hogy "felszínesen" kezelem ezt a kérdést.

Kérlek, nézd meg újra a kérdésemet:

1. mely kategóriába tettem (tudományok ---> társadalomtudományok

2. mire kérdezek (tanulmányok, statisztikai adatok)


Minden egyes választ megköszönök, de kioktató, leminősítő jelzőket visszautasítok.

Ez nem a Politika kategória, ahol sok hozzászóló megengedi magának, hogy vagy a kérdezőt vagy másik hozzászóló társát megsértse.

2014. nov. 16. 08:59
 14/17 anonim ***** válasza:
Én az ötvenes évekről nem sokat tudok, mert kisgyerek voltam pl. 56-ban, de azt tudom, hogy ipari munkás szüleim (anya is dolgozott, akkoriban egyre több háztartásbeli asszony ment dolgozni a gyárakba, mert egy fizetésből képtelenség volt megélni) keveset kerestek. Nagymama azért tartott kecskéket, hogy legyen tej, baromfit és sertést, hogy legyen hús is néha az asztalon. A boltokban fekete fagyasztott hús és vizezett tej volt. Budapest külső kerületeiben sokan így éltek. Kb. ennyire volt a munkásosztály a legjobban megfizetve. Sehogy.
2014. nov. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
4: Mi az, hogy 3 oklevél, plusz doktori cím? Bölcsész kisdoktori, vagy mi?
2018. márc. 12. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Amikor 1950-ben létrehozták Nagy-Budapestet, sok környező falu is a része lett. Ezekből sokan bejártak a gyárakba dolgozni, de otthon állatokat tartottak, zöldséget, gyümölcsöt termeltek, mert a boltokban igen rossz volt az élelmiszer ellátás (ócska fagyasztott hús, tejnek nevezett víz stb.). Rengeteg baromfi, kecske, sertés látta el ezeket a családokat. Ha mégis kellett pl. sertéshús, a nyugdijasok álltak a boltok elé sorba, sokszor már hajnalban, hóban, fagyban is. A zöldséget piacon lehetett beszerezni, aki nem tudta megtermelni, de az elég drága volt. De a ruhanemű, vagy a cipő beszerzése sem volt egyszerű, lódenkabát vagy viharkabát, esetleg műbőr kabát, ormótlan női ruhák (asszonyok varrattak inkább). Igen, ezt láttam gyerekként, csak a késő Kádár-korban jött el a bőség ideje.
2018. márc. 12. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

#15 Hozzászólónak:

1.néptanítói oklevél (középiskolai végzettség, 5 év)

2. ált. iskolai tanári (kétszakos) oklevél (főiskolai végzettség, 5 év)

3.középiskolai tanári (nem a fenti kétszakos, hanem másik két szak) oklevél (egyetem, 5 év)

4. tanítóképző intézeti tanári oklevél (az egyetemi oktatás mellett, ún. Apponyi Kollégium)


bölcsészdoktori cím

2018. márc. 14. 07:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!