Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Ha rossz vagyok filozófiából...

Ha rossz vagyok filozófiából nincsenek mélységeim?

Figyelt kérdés
18 éves fiú vagyok. Elég zaklatott volt a tinédzserkorom, azt hiszem több fusztráció ért, mint egy átlagos tinédzsert (ezeket most nem szeretném részletezni). Olyan dolgokat kellet feldolgoznom ami egész életemre elkísér. A művészetekben és a zenében találtam ehhez nagy segítséget. Azzal vigasztaltam, hogy többet megéltem, mint kortársaim ezért nagyobb rálátásom van a világra. Közoktatás keretein belül idén kezdtem el filozófiát tanulni. A tanárom szerint nem rendezett a világnézetem és a levont következtetéseim a világ működéséről logikátlanok. Lehet, hogy nem kéne, hogy érdekeljen, de ez volt az utolsó kapaszkodó, hogy érettebb és jobb lehetek a többieknél :(
2014. dec. 5. 16:21
 1/2 anonim ***** válasza:

Én a gimnáziumban borzasztóan untam a filozófia órákatt, a tanárt sem kedveltük. Azóta van egy tanári diplomám belőle.


Amúgy az volna a furcsa, ha 18 évesen rendezett volna a világnézeted. Pont ez az a kor, amikor ezt el kell érni. A filozófia nem csak olyan kérdéseket vet fel, amelyekkel korábban nem találkoztál, hanem igazából éppen arra mutat rá, hogy leginkább illúzió a rendezett világkép, mert teljesen következetes eszmerendszer nem tartható fenn.

2014. dec. 5. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Egyébként még annyit tennék hozzá, hogy szerencsés esetben a filozófia alázatra is tanít, így idővel nem is akarsz érettebb és jobb lenni másoknál. De ha a gondolataidat mélyítenéd el, olvass a dolgok után, de a filozófiálással töltött időd legfeljebb 1/10-ét töltsd olvasással. A többit főleg gondolkodással.
2014. dec. 5. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!