Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Létezhet, hogy ókori egyiptomi...

Létezhet, hogy ókori egyiptomiak egy sokkal fejlettebb nép volt, mint ahogy azt ma gondoljuk? Rengeteg titkukat még mára sem sikerült megfejteni!

Figyelt kérdés
Lehetséges az hogy a földön évezredekkel ezelőtt egy sokkal intelligensebb népcsoport élt a földön(egyiptomiak)Rengeteg dolgot amit megalkottam még a mai technikával sem lennénk képesek megcsinálni!Az ilyen baromságokat,mint hogy a földönkívüliek segítettek nekik meg társai most hagyjuk!
2015. jan. 11. 15:41
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Például mit nem vagyunk képesek megcsinálni ma amit az egyiptomiak megtettek? Kérlek azt ne mondd, hogy a piramisok a válaszod, mert akkor guglizz egy kicsit előtte.
2015. jan. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
pl az a millió,nem is kicsi gránit szobor!
2015. jan. 11. 16:01
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom elképzelni, hogy a 21. században ne tudnánk megcsinálni egy gránit szobrot.
2015. jan. 11. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
akkor majd te is guglizz már egy kicsit!!
2015. jan. 11. 16:41
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Ráguggliztam és nem találtam semmi olyan speciális technológiát vagy csodás szobrot amit nem lehetne megcsinálni, főleg hogy a gránitnál bőven van keményebb anyag, tehát nem értem miért nagy szám a megmunkálása.
2015. jan. 11. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
A gránitnál van keményebb anyag??!?!?tényleg?!?!Mesélj még!!!!!Mert akkor te nem tudom melyik google-t használtad,de szívesen megnézném én is!
2015. jan. 11. 16:52
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerinted gyémántcsákánnyal bányásszák a gránitot? Az egy kőzet, a tetejébe szemcsés kőzet nem kell hozzá túl nagy extra hogy az ember bányássza vagy megmunkálja.
2015. jan. 11. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
nyilván nem kell hozzá semmi extra,elvégre azért az egyik legkeményebb kőzet!
2015. jan. 11. 17:52
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

[link]

[link]

Most csak ezeket a képeket találtam hirtelen.

De amúgy, ha feltételezzük, hogy a gránit a legkeményebb anyag, akkor a mai gránitból készült dolgokat (van egy pár belőlük) mégis hogy készítik?

G.

2015. jan. 11. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
A grafit is kemény anyag ha egy rétegét nézzük, de a rétegek mentén egy kisgyerek is elválasztja, attól hogy valami kemény, még nem lett megmunkálhatatlan akár egy nálánál gyengébb anyaggal, lásd vízzel vágják a gránitot mint sok más kőzetet is. SZerinted a víz keményebb a gránítnál?
2015. jan. 11. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!