Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Az ókori hajósok miért nem...

Az ókori hajósok miért nem vágtak neki az Atlanti Óceánnak? Nem voltak rá kíváncsiak hogy mi van a másik oldalán?

Figyelt kérdés

2015. márc. 6. 20:11
1 2
 1/19 anonim válasza:
Sztem azért nem,mert akkor még nem volt megfelelő hajó.Tudom,h a görögöknek a föniciaiaknak stb. nagyon jó hajóik voltak de lehet az is,h féltek egy másik világtól.
2015. márc. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
96%

Ki mondta, hogy nem vágtak neki? Az biztos, hogy különösebben nem volt eredményes ha nekivágtak. A föníciaiak megkerülték Afrikát és kísérlettel bizonyították, hogy egy föníciai típusú hajó át tudott kelni az Atlanti-óceánon. Nem zárható ki, hogy meg is tették, de ha megtörtént nem jegyezték le, vagy nem tértek haza.

Viszont az megemlítendő, hogy Írország nyugati partjainál a középkorban találtak indián hullákat, ez alapján gondolta Kolumbusz, hogy nyugat felé elérheti Kínát.

2015. márc. 6. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem kevés ismereteik voltak hozzá, illetve technikailag sem voltak olyan felkészültek. Gondolok itt arra, hogy a földközi-tengeri viharok is rendre szétszórták a görög és a főníciai-flottákat, akkor mi lett volna velük az Atlanti-óceánon? A másik meg, hogy az ókori hajók viszonylag rövid időt voltak képesek a nyílt tengeren tölteni (pár napot), mert a legénység is sokat ehetett (evezősök stb.), a hajón meg nem nagyon lehetett tárolni az élelmiszereket több hónapos, hosszú útra. Mivel fogalmuk sem lehetett, mekkora út vár rájuk, azt sem tudhatták, mennyi élelem kell. Mi van, ha a nyílt óceánon elfogy a kaja? Ott haltak volna éhen. Ráadásul az áramlatokat sem ismerték, egyszerűen olyan ismereteknek a hiányában voltak, ami óceáni hajózásra nem tette őket képessé. A Földközi-tengeren ott volt az Alexandriai-világítótorony vagy ott voltak a csillagok, ott voltak a szigetek, vagy végső esetben más hajók. Vagyis tudtak tájékozódni, előbb-utóbb rájöttek, hol vannak. De a nyílt óceánon pl. felhős ég alatt honnan tudták volna, merre vannak? Nem voltak megfelelő navigációs eszközeik, iránytű, szextáns (még a földrajzi szélességek fogalmát sem ismerték). Így fenn álhatott volna az esélye annak, hogy körbe-körbe mennek és elfogy az élelmiszer, és éhenmeghalnak.


Sőt, sztem egyszerűen nem is feltételezték azt, hogy az óceán túloldalán van még szárazföld. És ha nem feltételezték ezt (és ez meglehet), akkor minek keltek volna útra?


A másik pedig a hajók szerkezete. Az ókorban evezős gályákat használtak, és nem ismerték azt a vitorlázatot, ami egy óceáni útra kell. Átevezni az Atlanti-óceánon sztem lehetetlen vállalkozás.

2015. márc. 6. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
79%
2015. márc. 6. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

*3:

Ha volt ilyen akció valószínű, hogy egy max. kettő hajó indult útnak, hiszen az általad vázold okokból senki sem kockáztatott volna egy egész flottát olyan dolgokért amiknek a létezésében sem biztosak. De kalandvágy már akkor is volt bőven az embereknek, lehet, hogy egy-két magányos vállalkozó szellemű hajós nekivágott. Persze valószínűleg vagy meghaltak az óceánon, vagy esetleg elérték az amerikai partokat de vissza már nem jöttek és ott haltak meg. A kérdés végső soron arról szólt, hogy nekivágtak-e ennek az útnak. Bizonyítékok híján nem jelenthető ki, hogy igen de nem is zárható ki. Amíg valaki nem talál föníciai/egyiptomi/görög/római hajóroncsokat az Újvilágban addig ez csak fantáziálás marad.

2015. márc. 7. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem volt megfelelő tájékozódásuk a nyílt tengeren. (Még nem volt iránytű!)

A vikingek a napköveik segítségével tudtak tájékozódni felhős idő esetén is (a nap járását követve), így tudtak eljutni Amerikába.

2015. márc. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
93%
az, hogy nincs rá forrásunk, nem jelenti azt, hogy ne lettek volna próbálkozók.
2015. márc. 7. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 TappancsMancs ***** válasza:
74%

"1970. május 17-én indította meg atlanti-óceáni expedícióját Thor Heyerdahl, aki egy papirusznádból készült hajó, a Ra II segítségével próbált eljutni a marokkói Safi kikötőjéből a karibi szigetvilágba. A tudós merész kísérlete sikerrel zárult, vagyis bebizonyosodott, hogy az ókori Mediterráneum népeinek lehetőségében állt Amerika felfedezése"


[link]

2015. márc. 7. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Elég sokan azt képzelték, hogy egy ponton vége van és ott lezuhan a víz - meg vele együtt a hajós is, aki oda merészkedik.

Te így elindulnál?

2015. márc. 9. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim válasza:
Amerika felfedezését az indiába vezető új kereskedelmi vonal kitaposása motiválta, az ókorban erre nem volt szükség, Akkoriban egyébként tudták hogy a föld nem lapos, meg is mérték hogy megközelítőleg mekkora lehet az átmérője. Így szerintem magad az hogy nem volt rá igény hogy elmenjenek olyan messzire, vagy nem jöttek vissza.
2015. márc. 9. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!