Nyugat-korszak, Nyugatos költők. Többen is egy bizonyos Négyesy László szemináriumain ismerkedtek meg, A Pesti Egyetemen. Melyik volt az a Pesti egyetem?

Figyelt kérdés
csupán annyit ír minden életrajzi cikk, Babits, Kosztolányi, Juhász Gyula, hogy A Pesti Egyetemre jártak, de hogy pontosan melyik mai egyetem megfelelőjére, az rejtély. valaki tud segíteni? csak kíváncsi vagyok

2015. márc. 29. 23:51
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Az ELTE, wazze! A II. vh. elött Pázmányról volt elnevezve, de a szóban forgó korszakban nem tudom a nevét.
2015. márc. 30. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

[link]


"Két évtizeden keresztül, 1911-től 1932-ig volt előbb a magyar irodalomtörténet, majd az esztétika tanszékvezető tanára a budapesti Pázmány Péter Tudományegyetemen. Itt tartotta az irodalomtörténet-írásunkban legendássá vált, több 20. századi lírikus – Juhász Gyula, Babits Mihály, Kosztolányi Dezső, Tóth Árpád és mások – költői indulását ösztönző Négyesy-szemináriumokat."


Tehát Pázmány Péter Tudományegyetemnek hívták akkoriban, de tényleg a mai ELTÉről van szó. Bár itt más nevek vannak, és talán ezek voltak a hivatalosak:

[link]

(jobb oldalon egy kis táblázat)

2015. márc. 30. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!