Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Ez a gondolatmenet helytálló...

Ez a gondolatmenet helytálló az élet értelmére?

Figyelt kérdés

Szóval magamban elkezdtem keresni mi lehet az értelme az életnek,gondolkoztam rajta mi lehet az értelme arra jutottam hogy önmagában hibás fogalom és szubjektív dolog.Az emberekbe megvan az hogy értelmet akar adni dolgoknak nézzünk példának egy széket mi az valójában egy "fakupac" vagy amilyen anyagból készül,de ennek a tárgynak csak mi adunk értelmet azzal hogy mire használjuk.Röviden semmi értelme nincs addig a még mi fel nem ruházzuk valami tulajdonsággal,az élet is ilyen azt látjuk benne amit látni akarunk de különösebb értelme nincsen.


Gondolkoztam még tovább rajta próbáltam válaszokat és összefüggéseket keresni.A legtöbb ember sablon szövegeket mondott vagy szedett elő szeretet,szerelem,karrier,szaporodás és így tovább,de rájöttem hogy itt mindenki a saját világát próbálja rá erőltetni az élet értelmének válaszára.De ezek a válaszok csak a saját céljaik,nézőpontjaik az életről és ez nem baj főleg innen jött a gondolat hogy a saját nézőpontjaimat hátra kell hagynom,ha meg akarom válaszolni ezt a kérdést.Ezért elkezdtem nagyobb rétegbe gondolkozni mi különbözteti meg az embert egy növénytől mik a közös dolgok bennünk például egy fának nincsenek céljai csak úgy van de nem nevezhetem élettelen dolognak.Szóval egy csomó értelmetlen gondolat menetet levezettem és mindig az jött ki válasznak élet,létezés ezt hülyeségnek is tartottam de jobban belegondoltam mi van akkor ha maga a válasz erre a kérdésre a létezés,élet.Valahogy erre jutottam ki az életértelme az maga az élet,létezés mindegy mit csinálunk hogyan csináljuk az életünknek addig van értelme a még életben vagyunk a többi az már személyes döntés ki hogyan tölti el. "A vége már csak az emberekre vonatkozik,mert nem minden élőlénynek van szabad akarata:)"


Aki végig olvasta annak köszönöm,szívesen meghallgatom mindenki véleményét meg ha túl nagy hülyeséget írtam akkor azt is írjátok meg:)


2015. ápr. 12. 18:36
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:

köszönöm mindenkinek aki írt jól esik hogy ennyien pozitívan állnak a gondolatomhoz:)

Meg elég tanulságos is az ahogy leírjátok a véleményeteket

2015. ápr. 13. 12:06
 12/30 Angelo84 ***** válasza:
A fontos kérdés már csak az lenne, hogy mi az élet/létezés. :)
2015. ápr. 13. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:

Erre mint egyénként az a válaszom,mint élő lény,személy,szervezet ez az eltöltött idő/állapot a földön szerintem ez a létezés fogalma.


Mi élő ezt már nehezebb lenne megválaszolni,ha már csak abból indulunk ki hogy minden élő szervezet más ez tesz minket fajokká.Lehetne nagy ívbe összefüggéseket nézni pl minden élőlény szénalapú de ez se igaz,már a földön is találtak ammóniaalapú életet.Azt se mondhatom hogy minden élőlény szaporodással jött létre az első lényeknek,baktériumoknak mutációval kellett létrejönni.


Objektíven

Az az idő a még valakiből -> valami leszel


Ha a pontos választ nézzük mi az élő,erre már leírtam a véleményemet nem kell mindenben az értelmet keresni valami csak szimplán más mint az ember.Persze lehet kritériumokat szabni:oxigént,táplálékot szed fel,természetes módon születik stb de minden pontnak nem kell hasonulni a másikhoz nem kell teljes átfedésben lenni egymással, ez tesz minket emberré a többi élőlényt pedig azá ami.


Akkor már egy szubjektív választ is írok:)


A még életben vagy ez tesz élővé,létezővé.


Remélem tudtam ezzel deffiniálni az életet.Persze ha nem értesz vele egyet nyugodtan írd meg vagy aki nem ért egyet vele erre is szívesen fogadok minden kommentet.

2015. ápr. 14. 03:44
 14/30 Angelo84 ***** válasza:
42%

Szia.


Értem, amit írsz. Egy dolgot vettem észre a gondolataidat olvasva. Hogy úgy mondjam anyagelvű hozzáállást tanúsítasz, vagyis az életet a kézzelfoghatóra korlátozod, illetve alulról építkezel, ami alatt azt értem, hogy a nézetedben a "kicsiből lesz nagy". Ezzel nincsen semmi gond, de jó pár dolgot nem lehet készségesen magyarázni a létezéssel kapcsolatban ezzel a "filozófiával".


Mit szólnál hozzá, ha megfordítanánk a felállást? Tekintsük a létezésre elmeelvűséggel, és ne alulról építkezzünk, hanem felülről "bontsunk". Ha a létezést/létezőket vizsgáljuk, és megtesszük azt a bátor lépést, hogy azt, ami létezik, még ha a bolygón élő emberiségnek nincs is fogalma mindenről, egyetlen Egészként fogjuk fel, és elfogadjuk, hogy az ember tudatos, vagyis az Egészet - egyetlen valaminek kezelve - nyilván tudatosnak vesszük (hiszen a tudattalanság/tudatosságtól mentesség hiányt takar, de az Egészben nincsen hiány, ugyanis ez az Egész végső soron a Minden, plusz belátjuk, hogy ahhoz hogy valami "előbukkanjon", már léteznie kell, vagyis lennie kell potencialitásának a létre), akkor arra a következtetésre jutunk, hogy ez az Egész magát látszólag felbontva (individuumok -ember, állat, növény, ásvány, stb), és a tapasztalathoz terepet (anyagi univerzum) biztosítva, de természetesen Önmaga teljességét mindvégig megőrizve létezik Ez az Egész maga az Élet, és ebből adódóan az élet értelme pontosan az, hogy ezzel az Egésszel teljes tudatunkban együtt működjünk.


Röviden és tömören, ha az Életre úgy tekintünk, hogy lényegében egyetlen intelligens és tudatos Elme létezik, ami gyakorlatilag Önmaga a Minden, és az anyagi világ végül is ennek az Elmének a Gondolata, tudatos és koncentrált Gondolatának a manifesztációja, akkor jutunk el a fent leírt következtetésre. Ugyanis ha elmélázol, minden egyes emberi egyed (akár állat is, stb) mindössze egy a saját magának megjelenő mentális jelenetsorral tud érintkezni csak, vagyis a tapasztalata egy az egyben mentális/virtuális/szellemi, nem több.

2015. ápr. 14. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:

Ez most nekem kicsit magas volt xD

De azért nagyjából értelmezni:)

köszi a véleményedet:)

2015. ápr. 14. 18:53
 16/30 A kérdező kommentje:
De azért nagyjából tudtam értelmezni*:)
2015. ápr. 14. 18:54
 17/30 Wadmalac ***** válasza:

#14: Amit leírtál, csaknem egy az egyben maga a buddhizmus alapelve. :)

Ami nem baj, sőt.

2015. ápr. 15. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 Angelo84 ***** válasza:
valami olyasmi. ;)
2015. ápr. 15. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
100%

Angelo, te valamit levezettél. Csak ezzel az a baj, hogy a "megfordítás" egyetlen célt szolgál. Hogy úrrá legyen a "semmiből valami" ember által nehezen megfogható problematikáján. Igen, a klasszikus válasz: kell legyen egy öröktől létező. Ő aztán már alakíthat. Amint ez megvan, létrehoztuk a vallást, ahogy különbözőképpen ruházzuk fel tulajdonságokkal, lesz belőle buddhizmus, kereszténység, iszlám, vagy bármely más változat. De a változat már a tulajdonságokon múlik, az alap mindnél azonos. Kell egy mindenható, öröktől létező. Különben eljutunk a megválaszolhatatlanhoz.

A #14 válasz nem egy másik fajta építkezés, hanem egy meg nem válaszolt probléma valamiképpen történő megválaszolása. A többi már csak (nagyon fontos) sallang.

2015. ápr. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 Angelo84 ***** válasza:

#19.


Nem végiggondolt következtetés eredménye olyat állítani, hogy a megfordításnak az egyetlen célja az, amit leírtál, ugyanis ennek a megfordításnak, természetesen szigorú és objektív analízis során, vannak még hatásai, például egy elég komoly és észrevétlen pszichológiai probléma felismerése és megoldása (de ez most nem tartozik a kiírt kérdéshez). A lényege a megfordításnak a kettősség nélküliségre és az osztatlan egész-ségre való rádöbbenés, ugyanis amíg a mulandóság és a különállóság ver szöget az egyének hitrendszerébe, addig az említett pszichológiai probléma fennáll, és az együttműködés, akár közösségi szinten is, csorbul.

2015. ápr. 15. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!