Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Az egyes állítások igazolásáná...

Az egyes állítások igazolásánál miért nem szabad felhasználni már korábban bizonyított tételeket?

Figyelt kérdés

Ez azt jelentené, hogy egy definícióban sem szerepelhet olyan kifejezés, amelyet már definiáltak.


[link]


Rögtön az első bekezdésben írják. Ráadásul kicsit másképp, mint ahogy a kérdésemben szerepel:


"Az egyes állítások igazolásánál nem szabad felhasználni csak már korábban bizonyított tételt."


Lehet, hogy nyelvtanilag sem helyes a megfogalmazás? Illetve hogyan ehetne másképp megfogalmazni?


2015. jún. 26. 12:11
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:

A definicióknak semmi közük a bizonyításokhoz.


A másik, hogy az idézett mndat pontosan azt mndja, hogy már bizonyított ttételt lehet használni, azt nem kell újra bebizonyítani.


Amit nem szabad az olyan tétel felhasználása, ami még nem bizonyított (hanem mondjuk "sejtés", vagy puszta ötlet).

2015. jún. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

"Az egyes állítások igazolásánál nem szabad felhasználni csak már korábban bizonyított tételt."


Nem ertetted meg a mondatot. CSAK mar korabban bizonyitott tetelt lehet felhasznalni, mas teteleket, amiket meg nem bizonyitottak be, nem.

2015. jún. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

Szerintem:


"Az egyes állítások igazolásánál nem szabad felhasználni csak már korábban bizonyított tételt."


nem azonos azzal, hogy:


"Csak korábban bizonyított tételt lehet felhasználni, más tételeket, amiket még nem bizonyítottak be, nem.".

2015. jún. 26. 13:55
 4/26 A kérdező kommentje:

"Az egyes állítások igazolásánál nem szabad felhasználni csak már korábban bizonyított tételt."



Mit nem szabad felhasználni? - Csak már korában bizonyított tételt.


Hol nem szabad felhasználni? - Az egyes állítások igazolásánál.


Láthatod, hogy a "csak már korában bizonyított tételt" nem szabad felhasználni.

2015. jún. 26. 13:57
 5/26 anonim ***** válasza:

Nem teljesen egyértelmű a megfogalmazás.

Olyan tételt NEM szabad felhasználnod, amelyik még nincs bizonyítva.

Olyat használhatsz, amelyik MÁR bizonyítva van - vagy pedig axiómát.

Persze, ahogy haladsz előre a bizonyításban, egyre több bizonyított tételed lesz.

2015. jún. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm.


De szerintem te "nem egyértelmű", hanem teljesen rossz a megfogalmazás. Nem értem, hogy miért nem törekednek a helyes és pontos megfogalmazásra.

2015. jún. 26. 14:01
 7/26 A kérdező kommentje:

*De szerintem EZ...*


(nem tudom miért írtam "te"-t)

2015. jún. 26. 14:02
 8/26 anonim ***** válasza:
Szerintem igenis helytálló volt a megfogalmazás. A szövegértéssel volt problémád.
2015. jún. 26. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

Charlie, ez nem igaz.


"Az egyes állítások igazolásánál nem szabad felhasználni csak már korábban bizonyított tételt."


Így lenne a helyes:

"Az egyes állítások igazolásánál nem szabad felhasználni mást, csak már korábban bizonyított tételt."


Vagy:

"Az egyes állítások igazolásánál nem szabad felhasználni már korábban nem bizonyított tételt."

2015. jún. 26. 14:46
 10/26 A kérdező kommentje:

Sőt:


"Az egyes állítások igazolásánál nem szabad felhasználni korábban még nem bizonyított tételt."

2015. jún. 26. 14:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!