Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Vagdosással pszichiáterhez...

Vagdosással pszichiáterhez vagy pszichológushoz jobb fordulni?

Figyelt kérdés

2013. dec. 9. 15:31
 1/4 hosszúhajú ***** válasza:
100%

Ha pszichiáterhez mész, ő gyógyszert írhat, és mellette küldhet terápiára. A pszichológus pedig amellett hogy kezel, javasolhatja, hogy szedj gyógyszereket. Komplex kezelés mindig célirányosabb, tehát mindkettő.

Én mégis pszichológust javaslok kezdetnek, mert ameddig nem tudni miért teszed ezt, addig nem túl célirányos gyógyszerekre állítani, azt kell kideríteni, mi az oka, erre pedig ő alkalmasabb, tehát egy terapeuta. Engem régi öngyilkossági kísérletért rögtön gyógyszerre fogtak, pedig jobban örültem volna, ha előbb kiderítjük mi történik bennem. Ha az kevés, úgyis dokihoz irányít majd.

2013. dec. 9. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológushoz. Nálam a gyógyszerszedés sosem befolyásolta a vagdosást, a pszichológussal viszont kutathatjátok az okokat, javasolhat más stresszkezelési technikákat, vagy ilyesmi.
2013. dec. 9. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
79%
Gyerekorvoshoz, háziorvoshoz, akihet tartozol. Hiába javasolják itt a pszichológust, ha nincsen....max pénzért, magánpszichó. Akiket meg felsoroltam, el tudják dönteni, valójában mire is van szükséged.
2013. dec. 9. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Tök mindegy, melyiknél kezded, ha szükséged van a másik szakemberre, úgyis elküldenek hozzá. Csak menj el valamelyikhez minél előbb.
2014. febr. 16. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!