Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Ha valakit lefotózok - amint...

Ha valakit lefotózok - amint épp' dohányzik a lépcsőházban, az személyiségjogot sért?

Figyelt kérdés

Csak mert van egy fazon a házban akit nem lehet rajtakapni, de mindenki tudja, hogy ő az. Már szóltunk a közös képviselőnek, kiírta, hogy az antsz 30 e ft-ra büntetheti, de ő is mondta, hogy ez így nehezen "történhet" meg. Már én is beszéltem vele, stb....

De nem hagyja abba. Azért zavar rettenetesen, mert a lakásunkba áramlik a füstje és picibabánk van!!!!

Mindig este csinálja olyan 21:00-23:00 óráig, amikor már nem járkálnak. (20 lakásos ház). Mit tehetnék???

Lefotózhatom? (Simán kiülnék a házba, hogy rajtakapjam).


2010. márc. 23. 10:17
 1/9 anonim ***** válasza:

Lefotózhatod, a lépcsőház közterület.

De próbálkozhatsz pl. a becsengetek hozzá hajnali 3-kor módszerrel is, ha már ő tuskó...

2010. márc. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Szerintem ha egyértelműen kivehető az ember, akkor kell a hozzájárulása hozzá.
2010. márc. 23. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
komoly dolog az emberek fotózása. Olyan helyen lehet akadálytalanul és bárkit fotózni ahol az ott lévő embereknek SZÁMÍTANIUK kell arra hogy lesznek fotósok és olyan emberek akik lefotózzák őket. Pl. tüntetések, felvonulások, rendezvények, koncertek. Ilyen esetben mindig a fotósnak van igaza, mivel aki odamegy a rendezvényre annak tudatában kell lennie azzal, hogy ott lefotózhatják. Ám más esetekben mindenképp az alany beleeggyezése kell, különben személyiségi jogokat sért. Ez ellen sokmindent nem tudsz tenni. Fej nélkül nem beazonosítható, ha az rajta van, akkor pedig támadható vagy. Nemhiába minden model-el aláiratnak egy papírt, amiben le van írva hogy hozzájárult a fotózásához. Szal nem fényképezheted le, akármiért is tennéd. Nyilván tovább kell gondolni, hogy ki és mit kezd a fotóval, itt ott megjelenik, stb. Ez a helyzet.
2010. márc. 23. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Gondoltam, sajnos.

Nem fogom feladni, csak azt nem tudom, mit tegyek.

Neki büntetlenül lehet dohányozni, és nem tudok tenni ellene semmit?

És mi van a gyerekem egészséghez való jogával? Olyan nincs? Csak papíron?

ÁÁhhh, bocs, qrvára ideges lettem :SSS

2010. márc. 23. 21:00
 5/9 Pacaaa válasza:

Sajnos nem tudok ebben segíteni..

Megértem hogy ideges vagy,de anyuka létedre nem tudod magadat másképp kifejezni?

Én megértem hogy az ember amikor mérges,indulatában sok mindent tud MONDANI.

De mivel ezt leírtad,simán visszaolvashatod és kitörölheted azt a rész hogy "qrvára ideges lettem"

És átírhattad volna mondjuk valahogy így: nagyon ideges vagyok..

2010. márc. 24. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Te ezt most komolyan mondod?

Szórakozz mással, ne engem oktass ki!

Bár, ha ez téged kielégít, irkálj csak nyugodtan ilyeneket, nem véletlenül vagy 54%-os....

2010. márc. 24. 19:11
 7/9 Pacaaa válasza:
0%

:) én nem piszkálni szerettelek volna,csak igazán megválogathatnád a szavaidat,kifejezéseidet ha már egy közösségi oldalon vagy. Persze ez engem nem különösebben izgat,csak valahogy nem illik ide...


Egyépként 12 éves vagyok,enyivel értelmesebb nálad..

És azért vagyok 54%-os mert nemrég regisztráltam ide,és inkább kérdéseket teszek fel,mint válaszolgassak!

2010. márc. 24. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Egyépként és enyivel....

Hát igen... fő az inteligencia...

2010. márc. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Oké, semmi gond, valahol igazad van. De ha majd lesz gyereked, Te is megérted, a szót pedig direkt nem írtam ki úgy, ahogy egyéBként írnánk- ejtenénk.

A helyesírásoddal van némi probléma, de azon lehet javítani.

+ infó: off-nak nevezik, ha valaki nem a kérdésre válaszol. Nem kötekedésből akarom írni.

Amúgy diplomás vagyok, de néha mindenkinek a száján kicsúszik ez-az.

Na persze írhatnám azt is, hogy agysebész vagyok :D

Mindenesetre azt az idióta fazont, akinek a füstjét a gyerekem szívja, kicsinálom - ha már a jog sem segít :S :)))

2010. márc. 24. 22:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!