Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Járkálás a lépcsőházban,...

Járkálás a lépcsőházban, kukatető csapkodás, beszélgetések, idegbajt kapok. Ez normális?

Figyelt kérdés

Mostanában idegbajt kapok ha emberek járkálnak a lépcsőházba, ajtónyitogatás, kulccsörgés, trappolás, vihorászás... ilyen emberellenes vagyok?

Vagy miért van ez?

Talán maga a zaj idegesít, hanem hogy emberek járkálnak, nem ülnek meg a fenekükön, hanem mint a zizzent hangyák nyüzsögnek, föl-le éjjel-nappal.


Más is van ezzel így?

MI állhat ennek az érzésnek a hátterében?


Már-már gyomoridegességet érzek, ha meghallom, nagyon kellemetlen. De miért?


2011. márc. 22. 18:06
 1/7 anonim ***** válasza:
Néha idegesít, de megszokod, meg megszöksz :D Nem sok mindent tehetsz ellene. Egyszer ajtónk előtt tárgyalt 3 öregasszony, nah akkor kiszóltam, hogy nem itt kéne.
2011. márc. 22. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Lehet rosszul fogalmaztam. Nem egyszerűen idegesít a zaj (mert hát ki nem? :P), hanem szó szerint görcsbe van a gyomrom, amikor hallom. Ez úgy két hete van.

Valami érthetetlen félelem tör rám. Néha a víz is kiver.

2011. márc. 22. 18:10
 3/7 anonim ***** válasza:
Engem is baromira idegesít mikor nyüzsögnek... Mondjuk inkább csak amikor többen egyszerre, ha néha valakit hallok sétálni a lépcsőházban az nem... De mikor itt van anyám és fel alá mászkál a lakásban, tesz-vesz, na én attól tudok idegbajt kapni.
2011. márc. 22. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Baj van az idegeiddel mert te csendre vágysz, nyugira gondolom . Két lehetőséged van, vagy költözz tanyára, vagy pedig próbálj picit lazább lenni, kapcsolj zenét ,hogy ne halld a szomszédok mozgását.Ránk már akkor is veri a szomszéd a radiátor csövét ha lehúzzuk a wc-t, idősebb hölgy, gondolom már minden zavarja.Nekem akkor volt ilyen időszakom amikor gyesen voltam otthon,szülés utáni hetekben, hónapokban, szinte megvesztem, hogy más mindenki eljárkál otthonról, vihog, stb, él, én meg otthon rohadok, gondolom gyermekágyi depim volt, szerencsére elmúlt.
2011. márc. 22. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Általában járkálós, nyüzsgős, bulizós, társasági lény vagyok, de egy ideje túl kimerült vagyok. Hazajövök és csak aludnék... :(((
2011. márc. 22. 18:19
 6/7 anonim ***** válasza:
mit dolgozol? a munkahelyi stressz,és az agyat,idegrendszert érő túl sok információ erősen belejátszhat.nekem is vannak ilyen periódusaim,amikor legszívesebben azt is felpofoznám,aki rám mer köszönni.meg néha apró zajokat is felerősödve hallok,pl.mikor anyám mosogat majd megőrülök az idegtől.meg múltkor buszoztam hazafelé melóból,és egy csaj folyamatosan dumált a hátam mögött mobilon,ugyanazt elmondta 50-szer de levegőt egyszer sem vett,az biztos...annyira idegesített,hogy átültem máshová,különben kiveszem a kezéből a telót,és ledugom a torkán...aztán ugye otthon családban sem mindegy,kik vesznek körül.nekem pl.faterom k.va fárasztó,és hülyeségeket szokott fölöslegesen kérdezni,meg egyéb idegesítő szokásai vannak,úgyhogy kifejezetten jól érzem magam,ha nincs otthon,mert nekem is begörcsöl tőle a gyomrom.úgyhogy nem vagy egyedül,ha ez megnyugtat.ki kéne kapcsolódnod,de nem bulizásra gondolok,hanem menj el sétálgatni,kirándulni egyedül,vagy egy olyan emberrel aki nem pofázik folyamatosan,mert ő is relaxálni szeretne.és csak szemléld a környezeted,ne gondolkozz semmin,tedd félre a problémákat.jót fog tenni az idegrendszerednek.
2011. márc. 24. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Utolsónak: köszi, megnyugodtam, hogy nem egyedüli dilim van.
2011. márc. 24. 18:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!