Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A középkori kínzási módszerek...

Sansa LannisterStark kérdése:

A középkori kínzási módszerek között a kettészakítás valóban létezett?

Figyelt kérdés
Ha egy ember két végét két lóhoz kötözték, tényleg ketté tudtak a lovak szakítani egy testet? Nem szakadt el a kötél inkább? Vagy nem pattant szét a lánc? Vannak ilyen erősek a lovak? Tényleg ennyire "gyenge" az emberi test?

2016. jan. 6. 19:39
 1/6 Wadmalac ***** válasza:
100%

Volt ilyen.

Igen, ilyen puhák vagyunk.

Csak erő kérdése. Az emberi test "dizájnja" nem arról szól, hogy 6-8 ló erejének is ellenálljon.

Elszomorítalak, voltak ennél még ocsmányabb kivégzési módok is.

2016. jan. 7. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előzővel. Volt ilyen, elszakad az ember, és kitaláltak csúnyábbakat is. Ha belegondolsz, ez viszonylag gyors módszer, ha nem éppen élvezkedi akarnak a szenvedésen.
2016. jan. 7. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Szerintetek mennyi idő alatt szakad ketté egy ember?
2016. jan. 7. 13:28
 4/6 Wadmalac ***** válasza:
100%

Annyi alatt, amennyi alatt széttépik.

De most tényleg, ha laza kötéllel megfuttatják a lovakat, aztán csattanva feszül ki, akkor tizedmásodperc alatt vagdalthús van, ha meg tekerős nyújtópadon szedik szét, akkor a szadizmus mértékétől függő a tempó.

De én olyan nagyon nem akarok belegondolni, ma még tervezek ebédelni.

2016. jan. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, egyébként a négyfelé szakítás volt inkább jellemző.
2016. jan. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%
Ilyen nem csak volt, hanem van is. Csak a modern kori háborúkban tankot vagy terepjárót használnak hozzá lovak helyett. Én konkrétan láttam ilyen, közel-keleti háborúban készült felvételt.
2020. júl. 2. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!