Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Miért divat manapság a II....

Miért divat manapság a II. Világháborút szinte csak a zsidó nép holokausztjaként értelmezni?

Figyelt kérdés
A II. Világháborúnak rengeteg emberi élet esett áldozatául. Bizonyított tény, hogy az amerikai és orosz munkatáborokban jóval több ember veszett oda mint a német társaikban, mégis manapság a II. Világháborút szinte csak úgy emlegetik, mint a zsidó nép holokausztja. Miért? Nem célom, senki lelkivilágának a megbántása, csupán a tisztánlátás kedvéért szeretném minél több ember véleményét meghallgatni erről a jelenségről, miszerint a zsidóság előszeretettel sajátítja ki magának ezt a borzalmas tragédiát.

2016. jan. 21. 09:14
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
42%

A divat mostanság pont az ilyen jellegű kérdések és állítások feltétele.

G.

2016. jan. 21. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
10%

Erre van egy törvény. Ha ilyenen gondolkodsz, holokauszt tagadó vagy.

Ezért az emberek inkább lefoschák és foglalkoznak azzal, ami fontos.

2016. jan. 21. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek, aki megpróbált a feltett kérdésre válaszolni!


#hollófernyiges: Elnézést, értelemszerűen a szövetséges fogolytáborokra gondoltam, de szőrszálhasogatáson túl a terminológia nyilván teljesen hibás, hisz az ottani foglyok egész nap hollywoodi filmeket néztek és McDonald's-ot kajáltak (volna, ha létezett volna)


#4/7: Köszönöm, hogy ha nem is sikerült válaszolod a kérdésemre, legalább személyeskedéssel megpróbálsz kárpótolni! Úriember lévén, viszonzom kedvességed, mivelg gyanítom, hogy neked az ürülékedben is több ész van, mint az átlagpolgár fejében, minden bizonnyal előszeretettel szagolgatod a fingodat is, ezzel is több és több tudást szívva magadba!


#Geniuseus: Sajnálom ha a kérdés így értelmezhető számodra, kifejtettem hogy nem célom senki megbántása. Természetesen az én fejemben is megvan a saját kis verzióm a dologról, de én nem véleményt nyilvánítani jöttem ide, hanem összevetni azt másokéval. Szép estét!


#12: Először nem is akartam válaszolni, de nem bírom ki. Olvasd légy szíves vissza, amit leírtál, lehet akkor rájösz magadtól is mennyire buta vagy! Ha mégsem sikerül, akkor pedig ajánlom figyelmedbe Orwell: 1984 című regényét

2016. jan. 21. 20:32
 14/28 anonim ***** válasza:
43%

"vallási alapon való népirtás azonban példátlan volt"

A kommunista eszme, az osztály nélküliség Marx-Engels(szabadkőművesek) tézisei nem vallásuk kiterjesztése volt? Amikor a hatalmas Kína és a Szovjet birodalom, Korea stb alkalmazta ezt a vallási szellemi tézist, akkor a meggyilkolt <100 millió ember az nem példátlan?

Nem mindegy, hogy milyen sátáni embertelen ideológia alapján ölik az embereket? Miért kell halál és halál közt különbséget tenni?

A kommunizmus szörnyűségeiből is lehetne 100 Saul fiát készíteni, köztük magyarok szemszögéből, vagy orosz ember szemszögéből stb.

Csak a zsidók vannak top helyen a média és pénz iparban, tömegtájékoztatás, szórakoztatásban, nyilván ezért nyomassák a Sorstalanságot, meg a Saul fiát és szent tehén a holokauszt, "mindennél szörnyűbb tett". Igen persze, mert a zsidóság annyira értékes faj, hogy az ő halála a gój(állat) halálánál össze mérhetetlen.

2016. jan. 21. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 sadam87 ***** válasza:
85%

Először is én sem érzem úgy, hogy "a II. Világháborút szinte csak a zsidó nép holokausztjaként" értelmeznék. Persze attól is függ, milyen szinten nézzük, például a filmekben vagy a közbeszédben valóban ez a domináns téma abból az időszakból. Ez szerintem főleg abból adódhat, hogy a legtöbb ember számára (nyilván főleg a zsidók számára) ezt a legnehezebb feldolgozni. (Megjegyzem, a túlzott tagadás, összeesküvés elméletek kovácsolása szerintem szintén arra utal, hogy az illet - más módon, de - nem tudott a történteken túllépni.)

Nyilván a II. vh. önmagában is borzalmas esemény volt, (legalábbis szerintem) a legszörnyűbb háború az emberiség történetében. Ugyanakkor brutális háborúból már megélt néhányat az emberiség (az első világháború katonai veszteségei nem sokkal maradtak el a másodikétól - igaz a civil veszteségek jóval kisebbek voltak).

Az egyik tényező, ami miatt a második világháború (megint csak szerény véleményem szerint) kiemelkedően szörnyű volt, hogy az egyik fél fő célja deklaráltan az volt, hogy egy teljes népet kiirtson. És itt felhívnám a figyelmet arra, hogy (szemben azzal, amit korábban írtak) nem vallási, hanem "faji"alapon (akármilyen értelmetlen biológiai szempontból ez a kifejezés) akarták teljesen megsemmisíteni a zsidókat, azaz pusztán amiatt, hogy milyen családban, milyen felmenőktől születtek. (Természetesen a vallási alapú népirtás sem jobb, ezt jelenleg is tapasztaljuk, de szerintem a leszármazás alapú még brutálisabb, hiszen itt elméleti lehetőséget sem hagynak a választásra.)

Természetesen igaz, hogy más diktatúrák lelkén (na jó, ez a kifejezés elég paradox) is rengeteg ember szárad. A szovjetek valószínűleg jóval több embert öltek meg, mint a nácik (igaz, több idejük is volt rá). De ilyen szintű mészárlásról, aminek kifejezetten egy nép kipusztítása lett volna a célja, nem tudok.

Ha megnézzük a veszteségeket (wikipediáról, nem biztos, hogy teljesen hitelesek), a teljes veszteségek elképesztően brutálisak:

[link]

A táblázat adatai alapján a világ népességének mintegy 3-3,5 %-a halt meg a háborúban. Lengyelország és a Szovjetunió teljes vesztesége 10 % fölött volt.

Ugyanakkor ha megnézzük az érintett országokban a zsidókra vonatkozó adatokat, azt látjuk, hogy a zsidóknak nagyjából a felét ölték meg a háború alatt:

[link]

Ráadásul más népekből is sok millió embert megöltek a holokauszthoz köthet tevékenységek során.

[link]

Nem felmentve más népirtásokat, vagy a háború egyéb rémtetteit, ez azért szerintem elég indok, hogy foglalkozzanak a problémával.


A másik dolog, ami miatt szerintem ez népszerűbb lehet, mint a kommunizmus alatt elkövetett hasonló bűntettek, hogy ez sokkal inkább érintette a nyugati országokat, mint a kommunizmus. (És azért a nyugati média, kultúra hatalmas hatással van a magyarra, és a világ más részeire is.) Hitler ténylegesen rátámadt a nyugat-európai országokra, illetve sok millió amerikai katona harcolt a tengelyhatalmak ellen. Ezzel szemben a Szovjetunióval szemben sosem volt közvetlen háború, bár a két szuperhatalom évtizedekig célzott egymásra az atomrakétáival.

Emellett azért is jobban érdekelheti az amerikaiakat a II. vh. (és ezzel kapcsolatban a holokauszt), mint a hidegháború, mert sokkal jobban hangzik az, hogy "levertük a gonosz nácikat", mint az, hogy "szépen megvártuk, amíg a Szovjetunió magától összeomlik". És azt se felejtsük el, hogy míg a második világháború alatt az amerikaiak egyértelműen a "jó" oldalon harcoltak (a "jót" azért tettem idézőjelbe, mert nem igazán objektív történelmi szempont, de egyébként egyet értek vele), addig a hidegháború alatt nem egyszer volt kétes szerepe az USA-nak (pl. Kuba, Vietnám, diktátorok támogatása, ...).

2016. jan. 21. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
20%

Mert ebben van (még mindig) pénz.

A cigány holokausztban pl. nincs pénz, mert nekik nincs elég erejük hozzá, hogy ezt kiharcolják.

2016. jan. 22. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:
#sadam87: Köszönöm szépen az alapos, megfontolt választ, igazán hasznos, pont az ilyenek reményében tettem fel a kérdésemet! :) Szép napot!
2016. jan. 22. 07:02
 18/28 anonim ***** válasza:
36%

#4#7 vagyok...

A kérdésedet tökéletesen megválaszoltam, az pedig, hogy így reagálsz rá, csak bizonyíték számomra, hogy igazam van... Na megyek szagolom a fingomat.

2016. jan. 22. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
26%

"Az egyik tényező, ami miatt a második világháború (megint csak szerény véleményem szerint) kiemelkedően szörnyű volt, hogy az egyik fél fő célja deklaráltan az volt, hogy egy teljes népet kiirtson"

Elméletileg igaz, a mein kampf tartalmaz ilyen célokat, de okos emberek már kiderítették, hogy ezt a "művet" Hitlernek mondhatni tollba mondták azok a háttérhatalmi tink-tank "értelmiségek", akik Hitlert felhasználva a zsidóság ellen hangoltak. Ne feledjük, hogy minden vezető politikust befolyásolnak, mondhatni bábok, háttér körök céljait teljesítik.

A nácik zsidók elleni faji elképzelései többnyire politikai szinten működött, a krematóriumban való elgázosításra konkrét bizonyítékok mai napig nem láttunk, jól megszerkesztett, elképzelt amerikai katonák,békefenntartók,újságírók etc által elképzelt tömeges elgázosítással szemben. Meg kell nézni pl ez a videót.

https://www.youtube.com/watch?v=nopMMPyHJHM&index=2&list=LLZ..

2016. jan. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
54%

#13:

Téged küldtek el holokauszt múzeumba, amikor azt mondtad, a tanárodnak, hogy nem csak zsidókat irtottak ki? Valószínű nem, mert nem butáznál le másokat ezért.

Történt ilyen, hogy valakit ezért gyerekként megróttak, mert holokauszt tagadónak titulálták? Igen.


Az, hogy te úgy érzed a zsidó népé a holokauszt és ők kisajátítanák, ez ugyan akkora butaság. Mindenki tudja, hogy nem csak zsidókat öltek meg. De ha elkezdesz a témában olvasni, neves történészek 20%kal térnek el a számokban ide-oda. Senki sem meri bevallani mennyi a valós áldozatok száma és abból valóban mennyi volt a zsidó. Ha azt mered mondani, hogy ugyan annyi zsidót, mint nem zsidót volt az áldozatok között, máris antiszemitáznak rád és holokauszt tagadó leszel.


Az, hogy azt írd, hogy hogy a nácik nem is öltek meg annyi zs-t, mint az oroszok - hiába tény - máris egy tagadás.


Amikor azt mondod, hogy Magyarországon magyar áldozatok voltak, máris kikérik maguknak, hogy zsidók voltak. Amikor lezsidózod őket, kikérik, hogy magyarok.


Lehet, te nem túl okos vagy, hogy ezeket lássad, amit én, mert én buta vagyok és ezért látom így, de akkor miért merült fel benned a kérdés, hogy divat a holokauszt ferdítése?

2016. jan. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!