Miért érdemes élni?

Figyelt kérdés
Mindent folytatni, haladni és haladni, amikor az egész olyan furcsa, értelmetlen dolognak tűnik

2016. febr. 3. 20:36
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
88%
Azért érdemes, mert az élet nevű folyamat része vagy. Ha ebből kiragadsz egy részletet ami a TE életed, akkor nyilván lehetnek kétségeid. A falevél is kérdezhetné, hogy mire jó az egész. Hát arra, hogy a fa tovább élhessen.
2016. febr. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
80%
Emberi szemszögből nézve az élet egyik célja lehet, hogy célt találjunk magunknak. Ha még nem találtad meg, akkor máris van egy célod. :)
2016. febr. 4. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 Wadmalac ***** válasza:
56%

Láttál olyan mozi előzetest, ami érdekel és meg akarod nézni, amint premier lesz?

Van bármi dolog, amit elterveztél, hogy jó volna megtenni, megvenni, megnézni, kipróbálni?

Van benned bármi kérdés, amire érdekel a válasz és még nem tudod?

Na, sok ilyen kisebb és nagyobb dologból összeáll.

:)

2016. febr. 4. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Van valami abban, amit mondtuk, ha nagyon földi szemmel gondolkodunk. Első válaszoló, veled nem igazán tudok egyetérteni. Én nem vagyok részese semmi nagynak, a saját nézőpontomból (és csak a sajátomat ismerhetem) én vagyok minden. A cél megtalálása nem olyan nehéz, sok kis cél van, de végső soron az egész lényegtelen.
2016. febr. 4. 18:05
 5/19 Wadmalac ***** válasza:

"sok kis cél van, de végső soron az egész lényegtelen"

Mondjál valamit, ami akkor szerinted nem lenne lényegtelen.

Amekkora kis jelentéktelen porszemek vagyunk az univerzumban, mi lenne akkor lényeges?

Egyébként várjál türelemmel, ezt a gondolkodást szerintem mindenki magáévá teszi valahol a 14. és 20. szülinapja közt. Aztán szerencsére a többség kinövi. :D

2016. febr. 5. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
vagy éppen sajnos a többség kinövi
2016. febr. 6. 15:16
 7/19 A kérdező kommentje:
A kortársaim körében nem igazán érzem, hogy bárki is magáévá tette volna ezt a gondolkodásmódot
2016. febr. 6. 15:17
 8/19 Wadmalac ***** válasza:

"vagy éppen sajnos a többség kinövi"

?

Sajnos?

A népességrobbanást lassítaná egy tömeges tini-öngyilkosság hullám, de ezen felül nem látom praktikumát.

:D

2016. febr. 8. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Tkp. mi a bajod, kedves kérdező? Azt szeretnéd, hogy valaki valamilyen céllal teremtett volna téged? Vagy az a baj, hogy a végén meg kell halni, addig meg kellemetlen dolgok is történnek veled?

Ha kisebb jelentőséget tulajdonítasz saját magadnak, ha elfogadod azt, hogy a létezésből mások is éppúgy kiveszik a részüket, mint te - még ha ezt egész biztosan nem is tudhatod, de hát légy demokratikus - , akkor a dolog nem oly borzasztó.

Pláne, ha még azt is megértenéd, hogy nem vagy te más, mint az Univerzum egyik olyan tartománya, ami önmagára ismer, akkor nem is merülnének fel ilyen kérdések.

2016. febr. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 Wadmalac ***** válasza:
100%

A barnamoszat gondtalanul lebeg az óceánban, boldogan fotoszintetizálgat, vidáman termeli az oxigént, táplálkozik, szaporodik, sosem depressziós és nem gondolkodik lelombozó dolgokon, mint az élet értelme meg egyéb hülyeségeken. A barnamoszat felhőtlenül boldog én nem untat senkit a panaszaival.

Légy te is barnamoszat.

:)

2016. febr. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!