Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Nagy valószínűséggel milyen...

Nagy valószínűséggel milyen korszak jön a mostani után?

Figyelt kérdés
Úgy körülbelül 100 év múlva. Remélem valami jobb, mert ez borzalmas..

2016. jún. 17. 09:48
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Azt tudod hogy utolag nevezik el a korszakokat és valamilyen korszak váltó eseményhez kötik a határokat?
2016. jún. 17. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
nem nem tudtam
2016. jún. 17. 10:20
 3/18 anonim ***** válasza:

Es mitöl borzalmas?


Ha vissza tekintesz 100 évvel ezelöttre sokkal borzalmasabb volt.

2016. jún. 17. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Igen, de például szerintem úgy 2000 évvel ezelőtt sokkal jobb világ volt az ókori Rómában.
2016. jún. 17. 10:39
 5/18 A kérdező kommentje:
Szerintem amiatt, hogy sok az elektromos kütyü, nagyon anyagias világba élünk (igaz mindig a pénz volt a meghatározó de ilyen mértékben még soha), az számít, hogy kinek mekkora az izomzata stb.
2016. jún. 17. 10:41
 6/18 anonim ***** válasza:
75%
Most: A hülyék kora 100 év múlva: Őskor.
2016. jún. 17. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Sőt, ha visszatekintesz 500 évvel ezelőttre, még borzalmasabb volt. Sőt, ha visszatekintesz 2000 évvel ezelőttre, még borzalmasabb volt. Sőt, ha visszatekintesz 100.000 évvel ezelőttre, akkor meg még borzalmasabb volt.


Gyakorlatilag túlságosan jólétben nőttél fel, és nem tudod értékelni azokat a dolgokat, amelyek 20-50-100-2000-100.000 éve még nem voltak, hiányt szenvedtünk belőlük, nem használtuk mert nem is ismertük őket. Igazából ha most körülnézel (fordítsd csak bátran jobbra vagy balra a fejed), szerintem amit csak látsz, egyetlen dolgot sem tudsz mondani, ami akár csak 20.000 éve rendelkezésére állt volna az embereknek. Se tapéta, se hőszigetelés, se pamutruha, se szék, se szekrény, se hifi, se számítógép, se ablaküveg, semmi. Igazán rosszul érezheted magad a hőszabályzott, cúgmentes szobádban, hogy nem esik a nyakadba az eső, nem csurom víz és penész minden, nem rágnak a tetvek és a bolhák, nem kínoz reuma és nem kell félned hogy a patkány megrágja a lábad és/vagy elvisz valami kórság a jövő hónapban. Felettébb borzalmas dolog, hogy bármikor le tudsz ugrani a sarki közértbe pár zsömléért ha megéheznél (mert ott van és telik is rá), bármikor megnyitod a csapot jön belőle víz ha megszomjaznál, egy gombnyomásra meleget és világosságot tudsz csinálni a szobádban, és még lehetne sorolni naphosszat ezt a rengeteg szörnyűséget, ami körülvesz.

2016. jún. 17. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

"Igen, de például szerintem úgy 2000 évvel ezelőtt sokkal jobb világ volt az ókori Rómában."


"az számít, hogy kinek mekkora az izomzata"


Azért remélem te is érzed az ellentmondást, az átgondolatlanságot a szavaidban. Az ókori Rómában sokkal meghatározóbb volt az, hogy kinek mekkora volt az izomzata, mint manapság.


"Szerintem amiatt, hogy sok az elektromos kütyü,"


Mi a baj az elektromos kütyükkel?


"nagyon anyagias világba élünk (igaz mindig a pénz volt a meghatározó de ilyen mértékben még soha),"


Ezt csak így gondolod. Az az ókori Róma, amire te gondolsz, csak az álmaidban él, a valóságban sosem létezett. Te egy idealizált ókori Rómára gondolsz, ezért látod olyan szépnek és békésnek azt a kort. Csakhogy ez egy álomkép csak, a valósághoz nem sok köze van.

A világ mindig is anyagias volt, mivel alapvetően anyagból áll. Ráadásul az ókori Rómában lényegesen kevesebb anyag állt rendelkezésre (mind minőségileg, mind mennyiségileg), mint manapság.

Ha nem érted ezt az összefüggést, akkor írd meg, és részletesebben is kifejtem.

2016. jún. 17. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Nem értem az összefüggést. 2000 évvel ezelőtt az Ókori Rómában már nem voltak háborúk épp Augustus uralkodott és beköszöntött az aranykor. És akkor nem az számított kinek mekkora az izomzata (ha a katonákra gondolsz) hanem, hogy milyen ügyesen forgatta a kardot.
2016. jún. 17. 11:41
 10/18 A kérdező kommentje:
Az elektromos kütyükkel szerintem az a baj, hogy miattuk kétszer annyi a szemüveges ember mint régebben, plusz butítja az emberek agyát, mert nincs olyan nap, hogy nem nyomkodnák a mobilt. Sőt még a televízió is butít, nem hiába van az, hogy a jogi egyetemen például vagy az orvosin nem nézik a televíziót. Magamon is azt tapasztaltam, hogy amikor 1 hétig be se kapcsoltam sokkal jobban ment a tanulás, jobb volt a közérzetem stb.
2016. jún. 17. 11:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!