Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mi értelme a világon bárminek?

Mi értelme a világon bárminek?

Figyelt kérdés
(filozófiai kérdés)

2016. aug. 30. 18:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Az, amit adnak neki. (filozófia válasz)
2016. aug. 30. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Szirty ***** válasza:
1%
Bárminek az, hogy attól van minden.
2016. aug. 30. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Semmi!

A -1ugyan annyit er mint a+1!

2016. aug. 30. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
#depresszió
2016. aug. 30. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Végtelen sok értelme van annak, hogy a világ működjön. Próbáld hasznossá tenni Magadat (az élet fenntartása szempontjából), és garantálom, hogy jobban fogod érezni Magadat! Az ember is, mint minden élőlény, úgy "van megalkotva", úgy fejlődött ki, hogy ha hasznossá teszi magát az élet fenntartása szempontjából, akkor jó közérzetet kap a létfenntartó ösztönöktől, amelyek lényegében az emberi személyiséget irányítják.

Föl a fejjel! Minden rendben lesz!

2016. aug. 31. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Wadmalac ***** válasza:
100%

A dolgok értelmét az ember találta ki, amíg nem volt ember, senki nem keresett értelmet a világ létezésében és nem is volt neki semmi értelme, célja.

Ha az ember teremtette meg magának egyáltalán a kérdést a dolgok értelmére, akkor neki is kell megadnia, megteremtenie rá a választ.

A magad szintjén magadnak is. Amíg erre nem vagy képes, addig hiányzik az egyik legfontosabb tulajdonságod, ami az embert kiemeli minden más közül.


Persze kamaszkorban, egyik depresszióból a másikba esve, éppen hogy csak rácsodálkozva a saját öntudatra és élettudatra, alkalmilag tűnhet úgy, hogy végképp semminek nincs értelme.

De ez jó esetben egy múló dolog, nem szabad beleragadni.

Ez olyan, mint séta közben megállni, körülnézni és jajgatni azon, hogy nem haladsz, holott a haladás hiányának oka, hogy megálltál gondolkodni rajta.


Ahogy az életed értelmét te teremted meg magadnak, a hiányát is.

2016. aug. 31. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Mi az értelme?

- egy fagyinak

- mozgásnak

- sérülésnek

- társaságnak

- beszélgetésnek

- munkának

- sikernek

- kudarcnak

- tanulásnak

- ételeknek

- filmeknek

- könyveknek

- öltözködésnek

- alvásnak

- fürdésnek

- fogmosásnak

- takarításnak

- zenének

- napsütésnek

- utazásnak

- este a kivilágított kerékpárosnak

- gyorshajtásnak

- közlekedésnek

Stb

?



Az élet több részből áll. Ezeket a részeket külön-külön tudom értékelni és értelmét is meg tudom keresni. Nekem a felsoroltakból állt a tegnapi napom. Majdnem minden pontjának látom az értelmét. A munkám során sok mindennek nem látom értelmét, de amíg a fizetés megjön én csinálok értelmetlen dolgokat is, ha kérik. Mert annak van értelme, hogy ha kérik, én megmondod, hogy ez felesleges, biztos akarja-e, rábólint, a végén kidobja, és fizet érte. Jobb lenne, ha büszke lehetnék a munkámra szakmailag is. De nem Egyértelmű, hogy mi a munka értelme. Sokak szerint ez kell legyen a hobbid. Szerintem meg ez egy eszköz ahhoz, hogy támogassa az életvitelemet. A munkát lehet utálni, ha csak egy eszköz és nem leszek tőle mély ponton. A hobbim nem lehet utálni, mert ott fogom hagyni. A munkám 2/3-adát szeretem, és csak a többi 1/3át utálom, akkor már jó munkahelyen dolgozom.


Én így keresek értelmet az életnek. Mit csináltam, mit fogok csinálni, mit szeretnék csinálni. Ezeknek külön tudok értelmet találni. És ez az én életem.


De! Magának az életnek az értelme számomra nem létezik. Az én életem darabjainak az értelme, az már létezik.

2016. aug. 31. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 2*Sü ***** válasza:
3%

Te értelmét láttad, hogy ezt a kérdést feltetted. Különben nem tetted volna fel. (Persze a válaszok tükrében, ha nem kapsz kielégítő választ, később majd gondolhatod úgy, hogy nem sok értelme volt feltenni, de ez egy más tészta.)


Mikor az élet értelmét szokták keresni, sokszor összekeverednek fogalmak, valójában az élet célját, hasznát, vagy okát keresik az emberek, és ez nem feltétlenül függ össze. Vannak, amiket szívesen csinál az ember, de különösebb célja nincs. Van, aminek jól meghatározott célja van, mégsem szoktunk neki különösebben örülni. Sokan gondolják azt, hogy az életnek, meg úgy általában mindennek azért nincs értelme, mert múlandó. Én azt gondolom ez egy felülvizsgálandó álláspont, sok dolognak pont a múlandósága, a megismételhetetlen, vagy ritka volta kölcsönöz értéket, értelmet. Pl. ha minden nap tűzijátékot rendeznének, minden nap kapnál egy tortát, minden nap lenne tiszavirágzás, akkor kevésbé lenne különleges, értékes, érdekes. Az első csók, az első randi, az első munkahely azért válik kitüntetetté, értékessé az ember életében, mert egyszeri és megismételhetetlen alkalom.

2016. aug. 31. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Leginkább az első válaszolónak van igaza, de az az értelemadás is csupán egyéni, illuzórikus. Az ógörögök azt mondták, ha elég okos vagy, és rájössz, hogy mi az élet értelme, abban a pillanatban megölöd magad.
2016. aug. 31. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Wadmalac ***** válasza:
100%

"ha elég okos vagy, és rájössz, hogy mi az élet értelme, abban a pillanatban megölöd magad."


Rögtön beugrott a Sunset Limited film.

Nem depressziósoknak való mű.

2016. aug. 31. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!