Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi értelme igy bárminek is?

Mi értelme igy bárminek is?

Figyelt kérdés

Mi értelme a külsőnek, kinézetnek, igényeknek, anyagiaknak meg egyszóval bárminek is, ha mentálisan korlátozottak a képességeim ? nem vagyok fogyatékos, viszont az elmém máshogy müködik, nagyon nehezen fogadok be új információkat, amiből az következik hogy bizonytalan vagyok, megkérdőjelezek olyan dolgokat, amik másoknak természetes. egyszóval homály, nemtudom úgy előhivni, visszaadni, és mindig érzem hogy ugyanazokat a köröket futom.. amiből még az jön hogy sokan elnyomnak, kihasználnak, mert látják rajtam.

Nem Tartom a külsőmet csúnyának, van egy jó fizikai adottságom, amit többre lehetne vinni.. de egyszerüen nem látom értelmét, ha alapból belsőleg ilyen hiányos vagyok. Szintén kiábránditó hogy mindenkinek csalódást kell okoznom ezzel, pedig nem szándékos.. igy alakúlt, kimutatták eredményen is hogy kicsit másabb vagyok, ami születéssel járt, külön egyéni foglalkozás kell nekem.

Oké, felöltözhetek, meg adhatok magamra, lehet észre vesznek meg odajönnek aztán kis beszélgetés után már az elfordult hátakat látom. én ebből már nem akarok többet. Mi értelme igy bármihez kezdeni ? ez olyan mintha egy ferráriba egy ősrégi pár lóerős motort tennénk amitől épp hogy beindulna. Külsőre szép meg hivogatja az embert.. aztán kiderül hogy egy használhatatlan nagy rakás kupac.. Ugyanez van, csodálkoznak páran meg néznek hogy hogy nincs olyan sok haverom, meg hogy nincs csaj.. hát csak azért mert ha én megyek oda, egy rövid ideig megy a kommunikálás, ha ők közelednek akkor is, aztán annyiba is marad minden, mert látják hogy más hullámon vagyok, mintha semmi nem lett volna.. igy hiába próbálhatok emberekkel kapcsolatba lépni, és mindig beszéljem ki hogy miért nem.. ebbe már annyira belefáradtam. s akkor még nem mondtam a kisugárzást, önbizalmat, hogy ezek is csak a pozitiv visszajelzéssel nőnek.

s ezzel a tudattal létezni, nem akarok egyedül maradni. de ha ilyen szétszort az elmém, mentális képességem...nemtudom mihez kezdjek magammal, az élettel. A létfontosságú szerv defektes. szinte mintha valami büntetés vagy szerencsétlenség lenne a sorsom


2015. jan. 7. 23:23
 1/3 anonim válasza:

elég értelmesen, és összeszedetten leírtad ezt, amire nem sokan lennének így képesek.. tudom, nem ugyanaz írni, meg beszélni... felfogod a dolgokat, csak vannak esetek, amikor probléma van... látszik, hogy nagyon is értelmes ember vagy... persze nehéz helyzet... bár biztos, hogy vannak még ennél is nehezebbek. Ha változtatni nem tudsz rajta, valahogy el kell fogadnod, és úgy megpróbálni minél inkább a legjobbra törekedni minden téren... sajnos tényleg ilyen a világ, bár vannak jó emberek, akiket tényleg nem a hibáink érdekelnek, hanem a mélyebb dolgok, de én is sokszor elgondolkodtam már ezen, sajnos aki nekem tetszene, vagy akiket kedvelnék, azoknak lehet, hogy nem tetszenének a hibáim, bár csúnya nem vagyok, és butának sem tartom magam, de tudom, hogy én is így lennék a helyükben vele... vagy csak túlságosan magammal "azonosítok" másokat, közben meg lehet, hogy jobbak? De már annyi rossz tapasztalatom volt nekem is.. na mindegy a lényeg, hogy ha nem lehet változtatni, de nem vagy rossz ember, attól még nagyon sokan szerethetnek. Ettől még van értelme az életnek, ugyanúgy láthatod a szépet, érezheted, megélheted. Ezzel azt akarom mondani, hogy belül még érezheted azt, hogy jó ember vagy, és lehet ennyi önbecsülés, vagy mi benned, hogy attól, hogy mások ezt meg azt gondolják, vagy csinálják, attól még van értelme élni... persze nem minden ember ugyanolyan, valakinek jobban szüksége van kapcsolatokra, valakinek szinte egyáltalán nem. De azért az emberekbe vetett hitet nem szabad feladni, az elég rossz tud lenni...

fiatalabb koromban én is sokat rágódtam, agyaltam ilyen dolgokon, eléggé össze voltam zavarodva... aztán mostanában már lesz@rom, hogy úgy mondjam, letisztultak dolgok. Bár lehet, hogy te öregebb vagyok, meg nem is ugyanabban a cipőben járunk.. talán ha eszembe jut még egy-két dolog beírom, de most későre jár már

2015. jan. 8. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
*te öregebb vagy
2015. jan. 8. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Értem Köszönöm a Biztatást! hát najó.. de sajna az mindig a szemem elött fog lebegni, hogy egy szintel lejebb vagyok. Persze amit irtál hogy magamnak éljek, magamat boldogitsam, de ha kritika ér, vagy sokan nem látják pl a segitőszándékot csak megvetnek, az mindig eltudja venni a kedvem.. hogy én próbálkozom, belefektetek egy csomó energiát, és nem az hogy ezt látnák az emberek, hanem még gúnyt is üznek, meg magukat sajnáltatják, Én meg sajna mindig is egy érzéki ember voltam, az ilyeneket magamra tudom venni. Olyan egyszerünek tünik, mindenkitől azt hallottam eddig hogy szarjam le mások véleményét, de egyszerüen nehezen tudom ezt igy.. hogy mást kizárni a látótérből mintha levegő lenne. Nem is tudom.. hogy lehetne ezt kifejleszteni. Látni embereket akik pont igy csinálják, Volt egy haverom is, mikor vele voltam, és épp csinált valamit én meg mondtam a véleménye, egyszerüen mintha süket lenne... nem hallgatott rám, ez is olyan idegesitő volt, viszont mostmár tudom ezt is hogy ő is csak a saját véleménye után megy.
2015. jan. 9. 10:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!