Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Olvasgattam okos emberekről...

Olvasgattam okos emberekről és fölteszem a kérdést: Lehet összefüggés az alvás és az okos emberek között?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy semmi köze a 2 nek, de nekem úgy jött le hogy sok okos ember rosszul alszik. Tomas Edison 3 órát aludt éjjel, Tesla is de ő délután is aludt, Einstein 10 et, a legtöbb politikus 4-6 ot, mint Orbán is. Napóleon is 6 órát aludt. Churchill szintén. A rossz alvás rontja az intelligenciát, akkor miért lehet, hogy egy híres feltaláló mint Pl.: Edison, ennyire elhanyagolta? Olvastam primitív Brazíliai törzsekről is akik 6 órát alszanak /nap, de az ő IQ -juk 70 körüli, azaz mentálisan retardáltak.


DE! Az is lehet, hogy hülyeséget beszélek, mert egy áltudományos idiótaság a link. Légyszi javítsatok ki!. Köszi! ;)


[link]


2016. okt. 25. 22:58
 1/3 A kérdező kommentje:
Szeretném, ha a link ismeretében válaszolnátok. ;)
2016. okt. 25. 23:04
 2/3 Wadmalac ***** válasza:

Az a helyzet, hogy az alvásigény mindenkinél egyedi, nagy különbségek lehetnek. Extrém nagy különbségek.

A teljesítőképességet mindenképpen az befolyásolja, hogy a saját alvásigényhez képest elegendő időt és jól pihen-e valaki.

2016. okt. 26. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Én inkább olyan összefüggést látok, hogy magas intelligencia (+egyéb kedvező tulajdonságok) -> siker -> elfoglalt, tevékeny élet -> kevés alvás


"primitív Brazíliai törzsekről is akik 6 órát alszanak /nap, de az ő IQ -juk 70 körüli, azaz mentálisan retardáltak" - ezt meg nem úgy kell elképzelni, hogy debilek, hanem egy IQ tesztet meg sem értenek, annyira idegen tőlük, azért nem bírnak el vele. Egy valós, gyakorlati feladat végrehajtását gyorsabban megtanulják, mint mi.

2016. okt. 26. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!