Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A társadalomban, azon belül...

A társadalomban, azon belül is a netes fórumokon mi a neve ennek a létező jelenségnek, magatartásnak?

Figyelt kérdés

Arra gondolok mikor


1.Egyes "liberális" hozzászólók csak addig vannak negatív véleménnyel egy adott magatartással kapcsolatban, míg azt egy fehér férfi teszi.

Példa:Kiírtam, hogy mennyire polkorrekt vagy elfogadható azt kijelenteni, hogy alig várom, hogy kihaljanak a cigányok.

Természetesen ment a hőbörgés egészen addig, amíg be nem linkeltem, hogy ugyan ezt mondta egy feminista nő is a fehér férfiakkal kapcsolatban. Hirtelen abbamaradt a hőbörgés, már nem is volt olyan vészes ez a kijelentés(persze aztán törölték a kérdést).

Példa 2:Egy homoszexuálisokkal foglalkozó kérdéseknél leírtam, hogy Magyarországon véleményem szerint nem üldözik a melegeket.

Kaptam feltehetően melegektől kedves üzeneteket. Közben a kérdés alatt ismét pár liberális elkezdte osztani az észt, hogy a homofóbok stílusa mennyire nem elfogadható.

Bemásoltam hát a kapott üzeneteim. Hirtelen a megmondóembereknek, akiknek addig mindenről volt véleménye, csendben maradtak, ismét.

Nem ragozom tovább, millió ilyen példát tudnék, hogy az emberi jogok biztosai csak addig ilyen határozott fellépésűek, amíg egy fehér férfit kell rendre utasítani.

Ha már valamely kisebbség tagja cselekszik így, akkor mintha nem is látnák.

Tehát a fentiek alapján van e ennek a jelenségnek valamilyen megnevezése?


2016. nov. 5. 09:33
 1/6 A kérdező kommentje:
Ha egyáltalán van megnevezése, mert nekem csak az elfogultság jut eszembe.
2016. nov. 5. 09:33
 2/6 anonim ***** válasza:
68%

SJW-kór.


[link]


Már én is találkoztam vele.

Mennek a megmondó emberek után mint a lemmingek. Figyelmen kívül hagynak olyan zavaró tényeket:

A magyarok egy (ma már kicsi) részének mongolid gyökerei vannak.

A Magyarok nem gyarmatosítottak senkit. Sőt az utóbbi 500 évben minket próbálnak gyarmatosítani.

Kinek a hadseregében ért el főhadnagyi rangot Lebstück Mária.

2016. nov. 5. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Hmm akkor jól látom, hogy nem csak nekem tűntek fel ezek a dolgok.

Királyak a képek és totál egyetértek velük.

Az oldalon tipikus ilyen jelenet az, amikor valaki lehordja kollektíven a magyarokat rasszistának.

Aztán amikor szólsz neki, hogy ez szintén rasszista kijelentés, akkor még te vagy a náci! WTF?? :D

2016. nov. 5. 09:59
 4/6 A kérdező kommentje:

Na, ma már volt akció.

Valaki érdeklődött arról, hogy a melegek, illetve a nők agya között van e hasonlóság.

Sajnos törölték a szólásszabadság nevében.

2016. nov. 5. 11:27
 5/6 anonim ***** válasza:
Szűklátókörűség. Ennél jobb megnevezést nem tudok rá.
2016. nov. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 dellfil ***** válasza:

Szerintem te a pozitív diszkrimináció kifejezést keresed.

A kifejezés "hivatalos" értelemben jó, helyes, mert:

"A szociológiában a pozitív diszkrimináció, hátrányt csökkentő megkülönböztetés csoportra, személyre vonatkozó jogi, adminisztratív vagy egyéb segítséget jelent, melyre a csoport vagy személy valamilyen szempontból a többséghez képest hátrányos helyzete ad okot. Indítéka a domináns egyén vagy csoport együttérzése, megértés illetve a másik fél követelése vagy tiltakozása a gazdasági és társadalmi igazságtalanság ellen. Szándéka a szolidaritás, az embercsoportok közötti gazdasági vagy társadalmi igazságtalanság enyhítése, vagyis az esélyegyenlőség megteremtésre.

"A pozitív diszkrimináció bizonyos esetben korlátokat állít főleg a domináns és esetleg a hátrányos helyzetben lévőnek, mégis az esélyegyenlőséget vizsgálva igazságosabb. Például ilyen egy alulképviselt csoport tagjainak segítése, részesülése az arányosság elvén (kvótával)."

Ebből:

[link]

Igen, de ezt bizonyos "hátrányos helyzetű" csoportok keményen kihasználják, erősen próbára téve más, - kevésbé vagy másként - "hátrányos helyzetű" csoportok türelmét. :)

A "polkorrektség" nevében lényeges gondok problémák szőnyeg alá söprése folyik.

A megnevezések, kifejezések "betiltása" nem szünteti meg a az adott gondokat bajokat. Legfeljebb "kimondhatatlanná" teszi azokat. Azt a benyomást kelti mintha a probléma nem is létezne. :) Egyrészről.

Másrészt kihúzza a szőnyeget a probléma ellen apellálóak lába alól.

Amúgy meg a pozitív diszkriminációban részesültek egy része azt hiszi, hogy rá nem vonatkoznak a negatív diszkriminációt elítélő, tiltó szabályok. (Amit szabad Jupiternek, nem szabad azt a kis ökörnek. :D) Ráadásul bizonyos körök ezt természetesnek veszik, és az ellene felszólalókat elítélik, megbélyegzik, tagadva a jelenség létét is.

Egyébként a "polkorrekt" kifejezés, és a mögöttes tartalma, engem nagyon emlékeztet valamire. Egy a múltszázad közepén megjelent regényre, ahol... :)


dellfil

2016. nov. 5. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!