Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Sztálin valóban írtani akarta...

Sztálin valóban írtani akarta a zsidókat?

Figyelt kérdés
Egy dokumentumfilmet néztem Sztálinról és ebben azt állították. Állítólag táborokat is létre hozatott direkt erre a célra. Mit gondoltok van valóságalapja vagy hülyeség az egész?

2017. jan. 5. 18:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Sztálin unblokk írtotta az emberiséget. Gyakorlatilag bárkit.
2017. jan. 5. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Irtani nem, de használta az antiszemitizmust, mint politikai fegyvert, amikor éppen kényelmes volt neki.
2017. jan. 5. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
bocsi most látom rossz helyre ment a kérdés😅
2017. jan. 5. 18:29
 4/11 anonim ***** válasza:
Van alapja. Nagyon sok zsidó emigrált, bár többnyire illegálisan.
2017. jan. 5. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Wadmalac ***** válasza:

Ha megnézed a kommunista diktatúrák logikáját, meg a zsidóság akkori, főként a módosabb részét, akik főként bankosokból, iparosokból, kereskedőkből, "maszekokból" álltak, ez láthatóan elég jól lefedi a "kapitalista rendszerellenség" kategóriát. Gyakorlatilag a kulákok polgári megfelelői.

És természetesen Sztálin is látta a módosabb zsidóság kezében lévő vagyon hadiértékét.

Ő még rasszista ideológia nélkül is ki tudta őket zsebelni, politikai ideológia révén.

2017. jan. 6. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Csak azért, mert a filmben mondták, hogy a paranoiája miatt akart velük végezni. Ez ugye már az utolsó éveiben volt. Ő is úgy gondolta, hogy az ilyen hontalan zsidóbérencek veszélyt jelenthetnek a hatalmára. És megoldásképp a sorra küldte volna őket. Vagy szimplán csak debil volt öregkorára mint Alf bácsikánk? Én szerintem a kommunizmussal önmagában semmi baj de Sztálin nagyon eltorzította az egészet.
2017. jan. 6. 11:35
 7/11 A kérdező kommentje:
És ez felvet egy újabb kérdést. Mégpedig, hogy mi lett volna ha véghez viszi a tervét? Akkor már nem is kommunizmusról beszélünk, mert ők nem rasszokban gondolgoznak mint Hitlerék tették. És lehet a sikerül véghezvinni akkor elkerülhetetlen lett volna egy atomháború, mert ugye a jenkik nem hagyták volna. Ha egyáltalán igaz ez az egész dolog. Lehet sok zagyvaságot hordok itt össze bocsi😂😂
2017. jan. 6. 11:46
 8/11 Wadmalac ***** válasza:
80%

"Én szerintem a kommunizmussal önmagában semmi baj"

Pedig van. Az, hogy megpróbálták megcsinálni.

Pedig ez egy utópia, ami nem számol az emberi önérdekkel.


Nem véletlenül fordult mindenhol diktatúrába.


Ahol ami napig működik, az a hangyabolyok, termeszvárak, méhkasok stb. persze leszámítva, hogy van királynő.

Csak az embernek nincs az ösztöneibe vésve a kommunális gondolkodás, a hangya meg nem tud elgondolkodni, hogy miért is jó ez nekem személyemre.


A diktátorok megalomániája, paranoiája stb. más téma, csak ilyen környezetben az ezek szülte őrültségek is megvalósíthatók.

2017. jan. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Wadmalac ***** válasza:

"Ő is úgy gondolta, hogy az ilyen hontalan zsidóbérencek veszélyt jelenthetnek a hatalmára."

Csak ez nem paranoia, ez tény.

Egy összetartó, gazdasági és ezért politikai hatalommal bíró csoport, főleg, ha érdekei nem feltétlenül egyeznek az adott hataloméval, nemzetével, mindig is hordoz ilyen veszélyt.

A zsidósággal szembeni ellenérzés, már ahol van, éppen ilyen alapú, ennek a rasszizmushoz utoljára Hitlernél volt köze, aki kreált mögé egy hamis faji ideológiát.

2017. jan. 6. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Sztalin egy hatalmas zsido orvospert inditott volna, kirakatnak, ami legalizalja a zsidok irtasat.

Mar egy csomo zsido letartoztatasban volt, amikor Sztalin - hala az egnek - vegre elpatkolt.

2017. jan. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!