Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mennyiben befolyásolja az...

Mennyiben befolyásolja az IQ-t a szociális környezet?

Figyelt kérdés

A gyerek intelligenciájának a fejlődésére milyen hatással van szűkebb-tágabb környezet?

Befolyásolja az anyagi helyzet,hogy vannak-e otthon könyvek,hogy milyen iskolába jár.


A genetikán kívül minek és milyen hatása van arra,hogy kinek mekkora a az IQ-ja?

Befolyásolja egyáltlán?



2017. febr. 16. 21:38
 1/4 anonim ***** válasza:

"Befolyásolja az anyagi helyzet, hogy vannak-e otthon könyvek, hogy milyen iskolába jár?"


Szerintem ezek nem, vagy csak minimálisan befolyásolják. Én egy nagyon szegény családban nőttem fel, könyvekhez csak úgy jutottam, ha kölcsönkértem osztálytársaimtól/barátaimtól őket, ami viszonylag ritkán fordult elő (persze, az alap tankönyveket "állami" segítséggel megkaptam, de azok értelmes információtartalma közel állt a nullához). Általános iskolában a tanárjaim azt a mentalitást követték, hogy ha jó jegyeket akar a diák akkor majd a saját iskolán kívüli idejében utánanéz a tananyagnak, ez elég nagy hátránynak számít. Ennek ellenére közel hibátlan matematika érettségit írtam, illetve szakmai versenyen (elektronikai irányultságú) is sikerült az országos döntőn dobogós helyezést elérnem. Ebből, a saját példámból én azt szűrtem le, hogy az adott dolgok nem számítanak semmit.

Inkább a környezet és a neveltetés az, ami nagyobb befolyással bír szerintem. Kiskoromban az értelmetlen játékok, egész napos tévézés/gépezés helyett (főleg a rossz anyagi helyzet miatt) szívesebben figyeltem meg a falevelek hullását illetve a különböző tárgyak egymásra gyakorolt hatásait pl. labdának nekidobott kavics esete. Viszonylag hamar megtanultam számolni is, óvoda felső csoportjában már mind a 4 alapműveletet végre tudtam hajtani. Ha nem ilyen gyerekkorom lett volna, akkor biztos vagyok benne, hogy most sokkal kevésbé lennék intelligens.

2017. febr. 16. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

50%

Ajánlom, rövid, érthető, tartalmas:


[link]

2017. febr. 17. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Amikor elmentem megírni a Mensa HungarIQa IQ tesztjét, akkor az előtte lévő előadásban azt mondták, hogy 54%-ban genetika, 46%-ban környezet. Gondolom ez egy konkrét kutatás eredménye, lényegében fele-fele.
2017. febr. 17. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
27%
Az egyedi kèpessègek kibontakozását 100%-ban. Így az ÍQ-t is ès az EQ-t is 100%-ban.
2017. febr. 18. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!