Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Betegesen félek az idegen...

Betegesen félek az idegen helyektől és helyzetektől, mit tudnék tenni?

Figyelt kérdés

Szociális szorongás, depresszió. Ez a diagnózisom. Lassan 20 éves lány vagyok. Járok terápiára.

Megvan minden félelmem, ami egy szf-snek, elég erősen.

De ez az idegen hely és helyzet... mihez köthető?

Olyannyira félek, h pl olyan boltba be se megyek, ahol nem voltam azelőtt. Buszozással nincs bajom de ha nem ismerem az állomást, nem merem bevállalni az utat.

Tudom, hogy túlzás.. de mit tudnék tenni? Mármint h ennyire ne rettegjek az idegentől?:((



2015. jan. 22. 18:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Nyugtasd magad hovy minden oke. Idegi alapon kell ezt csinalni
2015. jan. 22. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Azon szoktam lenni, mégis úrrá lesz rajtam a szorongás és bepánikolok.
2015. jan. 22. 19:47
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem lehet hogy magadban nem bízol és ezért félsz az idegentől annyira? Nekem is akadnak problémáim szorongás téren, bár feltehetően messze ne olyan súlyosak, de én se szeretek boltba menni, néha utazni se, meg találkozni se senkivel mert mindig félek, hogy valamit elszúrok és hülyének néznek. Legalábbis egyenlőre ez az egyetlen ok amit meg tudnék fogalmazni. Szóval magamban kételkedem és ezért félek a világtól.

Nekem van egy dolog ami segít. Mind szorongás, mind depresszió téren. Van olyan ember, aki úgy tényleg melletted áll, támogat, bízhatsz benne, kötődsz hozzá és erőt tud adni neked? Én egy ilyen embertől kaptam egy plüssállatot. Ilyen marokra foghatót, amit kulcstartóra lehet venni. Azóta hogy megkaptam, szinte mindig mindenhol velem van. Ha ideges vagyok megszorítom, kár előveszem és babrálok vele és mivel azokat (és azt) juttatja eszembe, akik támogatnak és akikért érdemes tovább csinálni. De ugyanúgy lehet ez a tárgy nyaklánc, karkötő, akármi. Valami, ami a legrosszabb szituációban is a jóra tud emlékeztetni. Beszéljétek meg egy neked fontos személlyel, mond el, hogy ez neked sokat jelentene és találjon ki neked valami meglepit. Aztán amikor megkapod, jó ötlet átbeszélni, hogy mit is szimbolizáljon neked az a valami, mert az első hetekben azt fogja, ha beválik. És ha működik, utána később sokkal de sokkal több jelentéssel bír majd.

2015. jan. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Sajnos nincs ilyen személy.:( Nem megy az ismerkedés, kapcsolatteremtés a szociális szorongásom miatt..
2015. jan. 22. 20:32
 5/6 anonim ***** válasza:

A családodban sincs senki?

Egyébként én szakembertől kaptam, nem baráttól, bár nekem azért vannak barátaim. Attól még fennáll, hogy az illető fontos személy nekem és hisz bennem.

2015. jan. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nincs ilyen sajnos. Főként emiatt vagyok depressziós.
2015. jan. 22. 21:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!