Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Melyik volt az az esemény a...

Melyik volt az az esemény a Világháborúk során, amikor a Szovjetunió felajánlotta Magyarországnak és Romániának, hogy aki előbbb bontja meg a szövetséget Németországgal, az kapja Erdélyt?

Figyelt kérdés

2017. jún. 5. 18:16
 1/2 anonim ***** válasza:
Ilyen esemény nem volt.
2017. jún. 5. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Úgy olvastam, ez a kérdés azután merült fel a szovjeteknél először, hogy Romániában bekövetkezett a szovjet katonai közigazgatás, ergo, onnantól Németországgal már nem élt semmilyen szövetség, Románia átállt. Ezen a jogcímen be is vonult Erdélybe a szovjetekkel, csak ők észrevették, és kiutasították őket (mármint a csendőrségüket).


Aztán, azon ment a vita, hogy kompenzációként Erdélyt odaadják Romániának, mert a Szovjetunió Besszarábiát és Észak-Bukovinát követelte magának (de felvetik az önálló Erdély ötletét is).


Később, Sztálin utasítja a román hadvezetést, hogy a közigazgatásuk visszatérhet, de egy szót sem szól arról, hogy Erdély román terület lenne. Stb, stb.

Úgy tudom, Románia sokkal előbb állt át, így, nehéz elképzelnem, hogy volt ilyen esemény.


Ha mégis volt, és rájössz, kíváncsi vagyok! :)

2017. jún. 6. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!