Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mi az károsabb társadalmilag,...

Mi az károsabb társadalmilag, az erkölcs nélküliség vagy az erkölcstelenség?

Figyelt kérdés

#erkölcs #erkölcstelenség #erkölcsösség #erkölcs nélküliség #erkölcs hiánya
2017. szept. 29. 22:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Mivel az erkölcs fogalmát a társadalom deklarálja, ezért a kérdés ebben a formában nem értelmezhető, hiszen a két kifejezés ugyan azt a fogalmat takarja. Különbség csak a konzervatív (ez szintén relatív fogalom a társadalom oldaláról nézve) gondolkodású emberek szerint van, de a konzervatív csoport is pont olyan hatással van a társadalom egészére, mint a szerintük erkölcstelen csoportok (tehát részei és definiálják is a társadalmat).
2017. szept. 29. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Bocs, most látom, hogy amikor átfogalmaztam a kérdést, rossz névelőt hagytam!


Mi A károsabb, természetesen!

2017. szept. 30. 02:38
 3/14 Vree ***** válasza:

Tehát más szóval, mi a különbség az immoralitás (a szabályok tudatos megszegése) és az amoralitás (a szabályok iránti közömbösség) között?


Az élet nem ilyen egyszerű, szerintem kimondottan szükséges és hasznos mindkettő. Bizonyos kombinációkban válik csak a birka engedelmesség, a lázadás vagy a közönyösség veszélyessé. Jó esetben a nem ítélkezés vagy az elvárások felülbírálása hasznos és értékes.

2017. szept. 30. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Az erkölcsöket szokás egy társadalom együttélési szabályainak is tekinteni. Sok ember gyakran kerül kapcsolatba egymással (hogy csak a triviáliokat említsem, család, munkahely, tömegközlekedés, utca). A viselkedésforma, amit ilyenkor követünk, lehet előnyös és lehet hátrányos. Lehet egy embernek és több embernek előnyös vagy hátrányos. Lehet tartósan és időlegesen, sőt az előny fordulhat hátrányba és megfordítva.


A társadalom, mint csoport, elemi túlélési stratégiája, hogy e kapcsolatok hasznosak legyenek. Minthogy az erkölcs éppen ezt jelenti, ezért az erkölcstelenség a túlélési esélyt csökkenti, akár le is rombolja. Az más kérdés, hogy ezek az erkölcsi szabályok egyes esetekben leírt törvényi formában is megjelennek-e (elősegítve az emberek egymás mellet élését), vagy nincsenek leírva, csak ösztönösen, vagy tanult módon tudunk róla.

2017. szept. 30. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Az erkölcstelenség akkor jöhet létre, ha van erkölcs.

Ha nincs erkölcs, nincs erkölcstelenség. Ha mindenkinek rendben van, hogy nincsenek erkölcsök, akkor minden, amit csinálnak, nem árt a társadalomnak. Tehát a gyilkosság, 4 éves kislányok megerőszakolása hétköznapi lenne és senkinek nem esne rosszul még a 4 éves kislány is elfogadná, hogy ez így rendben van.

2017. szept. 30. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Nagyon érdekes véleményeket kaptam.


Még a példa is az, hogy egy 4 éves kislány mit gondolhatna a saját megerőszakolásáról.


Az én gondolatom az lenne, hogy a valódi erkölcs nélküliség inkább elmebetegség vagy állati lét lenne. Ha pedig normális és gondolkodó ember lenne erkölcs nélküli, én azt tudnám csak gondolni, hogy igazából különböző erkölcsi normák szerint cselekszik különböző helyzetekben. Vagy nem mond igazat az indítékairól.


Szóval szerintem, az erkölcs nélküliség károsabb, sőt veszélyes is társadalmilag. Bár, ahogy mondom, erősen megkérdőjelezem még a létét is az erkölcs nélküliségnek.

2017. szept. 30. 18:10
 7/14 anonim ***** válasza:

4 éves témához még annyi, hogy számomra az erkölcs nélküliség számomra egy állati szint. És nem a Dzsungel könyve szintű állati szint, hanem a tiszta ösztönös állati szint. És ezért ez sosem lesz az embereknél.


Így ezt mérlegelve az erkölcstelenség valós fenyegetés a társadalomra, míg az erkölcs nélküliség nem.

2017. szept. 30. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
^^ szóismétlés, szóismétlés... mára elég ennyi Internet!
2017. szept. 30. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ez miért kérdés számodra? Ne haragudj.😬
2017. szept. 30. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Semmi baj. Olvastam itt valamit, elgondolkodtatott.
2017. szept. 30. 22:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!