Milyen hatással lenne a világra, ha mindenki átállna a vegetáriánus vagy vegán étrendre?

Figyelt kérdés

2017. okt. 16. 22:51
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/79 anonim ***** válasza:
25%
Rengeteg lenne az öngyilkos.
2017. okt. 16. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/79 anonim ***** válasza:
26%
Én az elsők között lennék.
2017. okt. 16. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/79 anonim ***** válasza:
74%

Nagyon jó kérdés, de ehhez kéne egy hozzáértő tudóscsoport, mert nagyon, nagyon erősen megváltoztatná a gazdaságot. S bizonyára sok mást is.


Eleve más emberiség kellene hozzá, mert a jelenlegi ezt nem tenné meg szívesen.


Jóval kevesebb földterület, energia, víz kellene az étel előállításához, a Föld több embert tudna ellátni, ez bizonyos. Főleg a vegán étrend esetében.

Az erősen állati termékekre alapozó vega étrendeknél nyilván kisebb lenne a változás, megmaradna sok haszonállat. Rengeteg állatot meg kéne ölni így is (semmi szükség rengeteg bikára, kakasra, pl.), gondolom, abból állateledel lenne vagy efféle, bár a tyúkkal bizonyára bármit meg lehetet etetni... Mindegy, lenne helye a húsnak is.


Lehet, hogy a több növényi táplálék miatt több bio üzemanyag lenne a hulladékból, s ugye eleve sok energiát megtakarítottunk... A peak oil problémát kicsit kitolná, hacsak nincs valami, amire nem gondoltam s képes a hatalmas energiaigény-kiesést ellensúlyozni..


Hirtelen tovább már nem tudom ezt követni az én jelenlegi tudásommal, de valóban érdekes kérdés.

Ebből még nem lett film? Mint abból, hogy mi lenne, ha hirtelen elfogyna az olaj vagy eltűnne az ember? Azokat szerettem.

2017. okt. 16. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/79 anonim ***** válasza:
33%
Vegánná válni más gondolkodást igényel. Ha tényleg mindenki átállna, az azt jelentené, hogy mindenki gyökeresen máshogy gondolkodna. Az egész világon az egészség és a minimalista életmód venné át a szerepet. A pénz eltűnne, mert a közösségek mindent megtermelnének. A technológiai fejlődés valószínűleg megállna, és inkább a testi lelki fejlődés kerülne előtérbe. Az élet lelassulna, az országutakon gépjárművek helyett csak kerékpárosok közlekednének.
2017. okt. 16. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/79 anonim ***** válasza:
22%
Tele lenne a világ depressziós emberekkel.
2017. okt. 17. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/79 anonim ***** válasza:
47%

Én is gondolkodtam már azon párszor, hogy valami vegetáriánus-szerű étrenddel megpróbálkozom. De akárhányszor megérzem a sült kolbász, sült szalonna, a rántotthús vagy a csiripöri illatát, konkrétan kiröhögöm magam az ilyen ötleteim miatt. Számomra az valami teljességgel érthetetlen, hogy léteznek emberek, akiknek nem fut össze a nyál a szájában ezek illatára.

(Félreértés ne essék, elfogadom, hogy vannak vegák meg vegánok, nem piszkálom, oltogatom őket, ha nekik jó a vega étrend hát egyék jó étvággyal, semmi közöm hozzá. Csak tényleg nem értem...)


Szóval nem tudom, milyen hatással lenne a világra, de szerintem én sem bírnám túl sokáig hús nélkül, becsavarodnék.

2017. okt. 17. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/79 anonim ***** válasza:
54%

A földterületek egy része alkalmatlan emberi táplálék termelésére, de ez nem baj, mert még lehet nevelni növényevőket, amelyek vagy házikedvencek, vagy tejtermelők, tojást adnak, vagy húsevő állatok (kutyák, macskák, görények, állatkerti állatok) táplálékai lesznek.


A vegán étkezés vegán gondolkodást jelent, és jelenlegi körülmények között ha az egész emberiség átállna, akkor az felérne egy környezeti katasztrófára, mivel már annyira lepusztult a természet.

2017. okt. 17. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/79 anonim ***** válasza:
39%

Megszűnne az éhezés

Az üvegházhatású gázok 40%-al csökkennének és megállítható lenne a klímaváltozás

Megállna az esőerdők állati takarmány-termőterület miatti pusztítása


De van erről egy jó film, az a címe hogy end of meat. Idén jött ki és pont ezzel foglalkkozik.

2017. okt. 17. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/79 Koplárovics Béci ***** válasza:
25%
Kihalnának az állatok, mert felzabálnánk előlük a kaját + az élőhelyeiket.
2017. okt. 17. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/79 anonim ***** válasza:
39%
Állatok nélkül nem lehetne növényeket sem termeszteni. Nem véletlen, hogy a természetben élnek állatok és növények is. De az emberek is elkorcsosulnának, mert az ember emésztő rendszere mindenevő, nem kérődző.
2017. okt. 17. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!