Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit egyek? (vegetáriánus,...

Mit egyek? (vegetáriánus, laktózérzékeny)

Figyelt kérdés
Szeptemberben költöztem fel Pestre.Nagyon rendszertelenül étkezem, és sokszor nem is tudom, hogy mit egyek. Tudnátok étel/étterem ötleteket adni? Vegetáriánus és laktózérzékeny vagyok, ezt vegyétek figyelembe.

2017. szept. 23. 19:07
 1/4 anonim ***** válasza:
26%
Fényt.
2017. szept. 23. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
82%

Gyümölcsöket, zöldségeket, gabonákat, magvakat, hüvelyeseket és gombákat, illetve ezek végtelen kombinációit.


Nem vagyok pesti, de kapásból 2 étterem: VegaCity és a napfényes étterem

2017. szept. 23. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
66%

Én a helyedben ebben az esetben áttérnék a vegán életmódra és vennék 1-2 receptkönyvet. Én a piacon szerzem be elsődlegesen a szezonzöldségeket, gyümölcsöket

Nálunk az utóbbi hetekben ezek az ételek voltak:


egészben sült hokkaidó tök pirított kenyérkockákkal, növényi tejszínnel és növényi sajttal töltve

3 féle cékla (hagyományos, narancssárga, citromsárga) rakottas zellergumóval, növényi tejszínnel

avokádós töltött héjában sült krumpli salátával

polenta paradicsomos feltéttel

Forró almás pite vaníliás szószban (a tej helyett mandulatejet használtam a vaníliás szószhoz, valami isteni)

szójaszószos wok zöldségek rizstésztával

sütőtökös gnocchi zsályás-növényi tejszínes mártással

gombapörkölt nokedlivel, vegán tejföllel (a dr. oetker félét veszem)

teljes kiőrlésű spaghetti gombával és vegán pesztóval, rukkolával, koktélparadicsommal

kókusztejes zöldségleves

pasztinákos burgonyakrémleves


most így hirtelen ennyi jut eszembe, amit mostanában csináltam. A vegán konyha nagyon változatos, csak utána kell nézni kicsit :)

2017. szept. 24. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
63%

Rengeteg mindent ehetsz. Milyen az étrended? Én laktózmentes vega stílusban szénhidrátszegénmyen és extrém szénhidrátszegényen szoktam enni, ez is rengeteg variáció, szénhidrátosan pedig még nagyobbak a lehetőségeid, ugyebár a vegán étrend is részhalmaza ennek, bár én nem biztatlak rá. De vegán étkezéseket attól még tarthatsz, még én is szoktam, pedig én jobbára tojáson élek. Remek a vegán konyha, hisz csak az állati termékek esnek ki, bőven marad miből jókat enni.


Éttermet nem tudok mondani, de étel? Zöldségételek, tojásételek, tészták és kenyérfélék, sütik, gyümölcs, olajos magvak... Túl tág a kör.

2017. szept. 24. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!