Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mi a különbség a társadalmi...

Mi a különbség a társadalmi réteg és a szubkultúra között?

Figyelt kérdés

2017. nov. 1. 10:17
 1/6 anonim válasza:
100%

A szubkultura is egy társadalmi réteg.

A társadlaom rétegeződhet ezer szempontból, nyilván mindig vannak aktuális áramlatok, divatos rétegződés típusok stb.

A szubkultura már egy időtállóbb fogalom, a nem mainstream emberek csoportja kb.

2017. nov. 1. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Döntően az, hogy az egyes társadalmi rétegek meghatározása nagyon sok tulajdonság alapján történhet, de elsősorban gazdasági (a kulturális következmény), míg a szubkultúrák megkülönböztetése jellemzően kulturális alapon történik.
2017. nov. 1. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 TappancsMancs ***** válasza:
100%
A társadalmi réteg egy összesített jellemzőkben azonos csoport, míg lehet több szubkultúra ugyanazon társadalmi rétegben. A szubkultúra továbbá nagyon divatfüggő.
2017. nov. 1. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 dq ***** válasza:
100%
A társadalmi rétegbe való besorolás (mármint amit a leggyakrabban értünk ez alatt) vertikális, míg a szubkultúrák épp ellenkezőleg.
2017. nov. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 TappancsMancs ***** válasza:
3-as voltam és a 4-es választ pontosabb hozzátenni.
2017. nov. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 dq ***** válasza:

Eh :D Én a #4 vagyok, és inkább visszavonnám a válaszom, a #2 válasznál lényegesen gyengébbnek érzem.


Általában a két kifejezést eltérő felosztásra használjuk. A társadalmi réteg gazdasági felosztás, a szubkultúra meg kultúrán (érdeklődési körön / ízlésen) alapuló. És teljesen mindegy hogy ezek a konkrét felosztások milyen tulajdonságokkal bírnak, amiről #4-ben írtam.


(természetesen a "társadalmi réteg" kifejezést ha két szóra lebontjuk, akkor ez akármilyen rétegelt felosztást jelent, de én nem látom hogy bármiféle más rétegelt felosztásra hivatkozna bárki így. Az biztos hogy ha nincs külön kiemelve, akkor gazdasági felosztást értünk alatta)

2017. nov. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!