Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Ha van Lapos Föld hívők,...

Ha van Lapos Föld hívők, akkor miért nincsenek Lapos MArs hívők?

Figyelt kérdés

(Musk után szabadon)

[link]


2017. dec. 7. 04:39
 1/9 Wadmalac ***** válasza:
86%

Hívő válaszát láttad?

Minden bolygó kerek, ezt meg is figyelhetjük, csak a Föld lapos.

Nekik ez valamiért logikus.

2017. dec. 7. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Az nem is lapos, nem is domború, csak egy világító pont, az ég lepedőjére feltűzve, nincs kiterjedése. Nagylétráról jobban megnézheted. Hajnalonként látszik a Spica mellett.
2017. dec. 7. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
8%

Jajj de ügyes vagy! Bekopizol egy provokatív kérdést aminek semmi jelentősége a számodra, csak hogy egy jót nevethess.


A lapos Föld elmélet nevében is benne van, hogy ez egy elmélet és nem egy hit. Próbáld meg megdönteni a lapos Föld elméletet anélkül, hogy az iskolában tanult kísérletileg, de elméletben nem bizonyított dolgokat dogmaként elhiszed, mint a sűrűség, vagy a gravitáció.


Ha tényleg érdekelne a lapos Föld elmélet akkor az elő dolog amivel találkoztál volna, hogy az elmélet kijelenti, hogy az égi testek pl a Mars nem létezik.


Ha nyitottan állsz az új elméletekhez és nem úgy ahogy dogmaszerűen az iskolákban tanítják, akkor rájössz, hogy nem csak az egyének tudása, de az egész fizikai megfigyelési rendszer nem áll stabil lábakon.


Ez az ember intelligens, full realista, ateista, jól működő logikai gépezet és mégis veszi a fáradtságot, hogy belegondoljon egy kezdő flat earther mondanivalójába anélkül, hogy hülyének nézné. Ajánlom figyelmedbe:


https://www.youtube.com/watch?v=n5Y5PGW_m0Q

2017. dec. 7. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

"Ha tényleg érdekelne a lapos Föld elmélet akkor az elő dolog amivel találkoztál volna, hogy az elmélet kijelenti, hogy az égi testek pl a Mars nem létezik"


Ezt honnan vetted?

A Flat Earth Society válasza (állítólag):

"Szia, Elon, köszönjük a kérdést.

Ahogy a Földet még soha, úgy a Marsot már megfigyelték és gömb alakú.

Legyen szép napod!"

(bocs, ha hülyén fordítottam, de ez a lényeg)


Amúgy nem kell ennyire komolyan venni az egész Lapos Föld ügyet, egyértelműben csak egy vicc.


A "fizikai megfigyelési rendszer" annak nem áll stabil lábakon, aki laikusként csöppen bele az egészbe, és már elfelejtette a középiskolai tananyagokat, és egyszerű trigonometriával beaják neki (és be is veszi), hogy a Nap csak kb. 5000 km-re van tőlünk.

2017. dec. 7. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Vannak még kiaknázatlan területek. Legyél újjító és alapítsd meg a lapos Mars társaságot
2017. dec. 7. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Mojjo ***** válasza:
93%
Mer' a bolygók nem is léteznek, a Mars sem, így nem is lehet lapos.
2017. dec. 7. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Wadmalac ***** válasza:

Imádom az ilyen csodás elméleteket, amelyek minden nekik ellentmondó bizonyítékot, tudást azzal tudnak csak cáfolni, hogy az szerintük hazugság, összeesküvés, átverés, a tudományos mérések, bizonyítások módjáról, mikéntjéről, hitelesítéséről fingjuk nincs, maguk képtelenek is ilyet produkálni.


És pl. egy flat-earth HÍVŐNK (igen, ez nem más, mint hülye szektás hit) van képe GPS-t használni, miközben az azt lehetővé tevő technika létezését tagadja. :D

2017. dec. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

#3 "Jajj de ügyes vagy! Bekopizol egy provokatív kérdést aminek semmi jelentősége a számodra, csak hogy egy jót nevethess."


Provokatívnak érzed? Ez nem feltétlenül biztos, hogy az én hibám. De akárhogy is, ne nálam, hanem Musk bácsinál reklamálj ;-)

Én csak kíváncsi voltam, mert angolul nem tudok elég jól ahhoz, hogy a twitterén adott válaszokból szemezgessek.


"Próbáld meg megdönteni a lapos Föld elméletet anélkül, hogy az iskolában tanult kísérletileg, de elméletben nem bizonyított dolgokat dogmaként elhiszed, mint a sűrűség, vagy a gravitáció. "


Tehát szerinted a sűrűség és a gravitáció "kísérletileg igazolt, de elméletben nem bizonyított >dogma<"? Biztosan ezt akartad írni, vagy én értem félre?


"Ha nyitottan állsz az új elméletekhez és nem úgy ahogy dogmaszerűen az iskolákban tanítják, akkor rájössz, hogy nem csak az egyének tudása, de az egész fizikai megfigyelési rendszer nem áll stabil lábakon. "


Teljesen nyitottan állok az "új elméletekhez". Persze ez nem jelenti azt, hogy "elméletnek" nevezett sületlenségeket zokszó nélkül benyelek.

Mellesleg, a "fizikai megfigyelési rendszer" (gondolom ez alatt a tudományos módszertant érted) köszöni szépen, elég stabil lábakon áll. Erre mondjuk egész jó bizonyíték ez az ősrégi, ócska laptop is, amin most gépelek. Szerinted miért működik, ha a módszertan, ami alapján készült, az csak "dogma", és hibás?


"Ez az ember intelligens, full realista, ateista, jól működő logikai gépezet és mégis veszi a fáradtságot, hogy belegondoljon egy kezdő flat earther mondanivalójába anélkül, hogy hülyének nézné."


Értem. Nos, én sem néztem eddig senkit hülyének (elnézésedet kérem, ha így tűnt), és tényleg realistaként próbálok a kérdéshez állni. Valóban érdekel Mr. Musk kérdése. Ezért írtam ki.


Sajnos a linkelt videoval nem vagyok előbbre, nem vágom az angolt annyira, hogy értsem is, miről beszélgetnek.



#4:

"Amúgy nem kell ennyire komolyan venni az egész Lapos Föld ügyet, egyértelműben csak egy vicc."


Igen, számodra, meg számomra, meg az emberek többsége számára az. De azért vannak néhányan, akik szerint nem csak vicc, hanem tényleg komolyan gondolják.

2017. dec. 7. 15:09
 9/9 anonim ***** válasza:

"Ha tényleg érdekelne a lapos Föld elmélet akkor az elő dolog amivel találkoztál volna, hogy az elmélet kijelenti, hogy az égi testek pl a Mars nem létezik."


Jó, akkor légy szíves magyarázd már meg, hogy nyáron, amikor megfigyeltem a Jupitert, a Szaturnuszt és a Marsot is a 200/1000-es Skywatcher távcsövemmel, akkor mi a fenét láttam?


Nem beszélek az "iskolai dogmákról", ahogy te nevezed, semmilyen megtanuld dolgot nem említek, csak azt, amit a saját szememmel láttam. Ha nem létezik, akkor hogy láthattam?


Egyébként a távcsövemet nem bolygózásra találták ki, de egy speciálisabb távcsővel azt is lehetne látni, hogy ezek az égitestek gömb alakúak, ahogy azt a Holdról is egyértelműen eldöntheti az, aki belenézett már távcsőbe életében. Javaslom neked is, hátha nem fogsz utána hülyeségeket beszélni, és rájössz, hogy nem is hülyeség, amit az iskolában tanítanak.

2017. dec. 7. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!