Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mi a külömbség a pszichológia...

Benc1997 kérdése:

Mi a külömbség a pszichológia és a filozófia között?

Figyelt kérdés

Azt értem, hogy a pszichológia az agy programozásával az emberek viselkedésével és hasonló dolgokkal foglalkozik. De mi a definíciója ?

Valamint mi a definíciója a filozófiának és mivel foglalkozik. Milyen hatásuk van ezeknek a tudományoknak a minden napi életünkre ?



2018. jan. 4. 11:03
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
0%

#9:


Azt írtad, hogy "ezen az oldalon igaz válaszokat kéne adni". Szóval szerinted én nem adtam igaz választ, ami azt jelenti, hogy én hazudtam.


"Szerintem azt se nagyon hangoztasd, hogy "nem végeznek "igazi" orvosi munkát" mert "nem mérnek vérnyomás", mert ez szintén olyan szintű ostobaság, amely miatt ostobának néznek."


Jó, akkor mit értesz te ostobaságnak? Mert ez egyébként tényleg így van. Ha valami nem tetszik neked, mert rossz fényben tünteti fel a pszichológus szakmát, akkor az már ostobaság? Az idézőjel jelentését, amit a mondatba raktam azért remélem, hogy érted?


#10:


"Gyógyszert pszichiáter ír fel."


Ebben igazad van. A pszichiáter is pszichológus, csak komolyabb eseteket vizsgál és kórházban dolgozik. Csak a pszichológiáról volt szó a témában és belekeveredtem egy kicsit.


"És mi az hogy nem hallgatják meg a beteget?!"


Muszáj kiforgatni a szavaimat? Értsd: Fonendoszkóppal. Egy pszichológus/pszichiáter nem végez ilyesfajta vizsgálatokat.

2018. jan. 4. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

""És mi az hogy nem hallgatják meg a beteget?!"

Muszáj kiforgatni a szavaimat? Értsd: Fonendoszkóppal. Egy pszichológus/pszichiáter nem végez ilyesfajta vizsgálatokat."


Nem fogattam ki a szavaidat, csak nem értettem.

Igaz, fonendoszkóppal nem hallgat meg - mint ahogy a szemész, vagy az ortopéd orvos sem. Ettől nem gyógyítás amit egy pszichiáter csinál?

2018. jan. 4. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
75%

A korábbi vitába nem szólnék bele, de az alábbi állítást azért korrigálnám.


"A pszichiáter is pszichológus,..."

A pszichiáter nem pszichológus, hanem pszichiátriai szakképesítéssel rendelkező orvos. (A pszichológusok pedig nem orvosok.)

2018. jan. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

"A pszichológusok pedig nem orvosok"


Ez igaz, de a gyógyszerészek vagy masszőrök sem, mégis egyfajta gyógyítást végeznek, illetve abban segítenek. A pszichológusnak is megvan a helye a gyógyításban, és persze nem mér vérnyomást vagy törött csontot sem kezel, de az ember mentális állapotának felméréshez, esetleg javításához nem is feltétlenül szükséges.(Ha igen, akkor jön a pszichiáter.)


A pszichiáter tuképpen olyan szakember, akinek mélyebb pszichológiai ÉS klasszikus, "fizikális" orvosi tudása IS van, tehát több eszköze van a gyógyításhoz. Emiatt orvosi alapképzés is kell hozzá, de ez szerintem ne legyen alapja egy orvos vagy nem orvos vitának. Pl. a masszőr is egy elismert szakma, őket sem fikázzuk, hogy nem orvosok. :))

2018. jan. 4. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
#12: Én sehol nem írtam, hogy a pszichiáter nem gyógyító tevékenységet végez. Ez megint csak egy általad kiforgatott szó. Azt írtam, hogy nem a klasszikus értelemben vett orvos, ami nem ugyanazt jelenti.
2018. jan. 4. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
0%

"A pszichológia a filozófiából született meg, mondhatnám úgy is, hogy egy filozófiai ágazat."


Erről nekem a korai, kezdetleges pszichiátriák (tébolydák) jutnak eszembe, hogy ott vajon milyen filozófiát követtek az "orvosok".

:))

2018. jan. 4. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
42%
...Viszont annyi valóban igaz, hogy a modern pszichiátria kialakulását nagyban segítette a humanizmus, tehát hogy kezdetek más szemmel nézni a betegekre. (Egyáltalán elkezdték betegeknek nevezni őket.)
2018. jan. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
37%
Off: Azért azt bírom, hogy a sok wikipédiáról tájékozódó emberke 0%-ra lepontozott, miközben én tavaly vizsgáztam le pszichológiából 4-esre és pontosan ezt oktatták, szóval tudom, hogy mit beszélek. Eléggé elszomorító látni, hogy a félinformációkat tartalmazó wikipédiát hitelesebbnek tartják az emberek.
2018. jan. 4. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 dq ***** válasza:
38%

Nyilvánvalóan onnan tájékozódnak.


“Egy?! Az összes!”

2018. jan. 4. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!