Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Ellentmondások az életben -...

Cristo kérdése:

Ellentmondások az életben - melyiknek kell/érdemes hinni? (filozófia)

Figyelt kérdés

Most konkrétan 2 példa jár az eszembe, de biztos találnánk többet is.


1. A megjelenés/külső tulajdonságról szóló "bölcselet":

- Mindenkinek olyannak kell elfogadni magát, amilyennek született (vagy "a Jó Isten teremtett").

- Mai világban egyesek nem tudják elfogadni azt, ami(lyen)nek születtek, és ezért változtatnak magukon, és fogadjuk el az új énjüket. (Lásd: Michael Jackson, Vinny Ohh, vagy akár olyan nők, akik plasztikai műtétek alá vetik magukat)


2. Kitartásról vagy elszántságról szóló:

- Soha ne add fel!

- Ami nem megy, nem szabad/kell erőltetni.


Most ez 2-2 külön dolog, de mindkettő ellentmondásban van egymással. Sokat gondolkodtam, de amúgy nem jutottam előrébb: nyilván az 1.-ban annyit tudok hozzátenni, hogy mostanában a világ arrafelé megy, hogy az emberek azzá válnak, aminek jól érzik magukat, és változtatnak természetes külsőiken, de valójában, mi helyes? Elfogadni magunkat olyannak, amilyenek lettünk, vagy ha nem vagyunk elégedettek, igenis akár drasztikusan is változtassunk magunkon. Ez most lehet, kisebb filozofálgatásba megy majd át, de érdekelnének egyesek véleménye, akár mind2 pontról.

A 2.-ban csak annyit, hogy lehet valakinek nem mennek dolgok, de idővel és kitartó munkával eléri azt, amiért küzdött, viszont ott a másik véglet is, hogy lebeszélik az embert - mondjuk akár - az álmáról, mert nehezen/lassan történik változás, vagy esetleg semmi érzéke ahhoz amit tenni akar. Itt a kérdés csak az, hogy valóban jó-e a kitartás, vagy ahogy fentebb írtam, "ami nem megy, nem kell erőltetni"?



2018. márc. 14. 17:08
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Minden csak az önbizalom kérdése. Aki hisz magában az mindenre képes. A hit meg a siker az ugyanaz.
2018. márc. 15. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Valóban, a cél mértéke is függ attól. Nyilván én sem lehetetlenekre gondoltam (pl.: víz alatti lélegzés, teleportáció stb... - bár az utóbbi lehet, lehetséges lesz a jövőben, illetve ki tudja X év múlva mikre lesz még képes a technika és az ember), csak én is kerültem mind2 szituációba már, és elgondolkodtatott, hogy mi mellett tartsak ki.


Köszönöm a véleményt és a válaszokat! :) Számomra nagyon hasznos volt.

2018. márc. 15. 12:10
 13/14 anonim ***** válasza:
Nincs lehetetlen,ez csak a beszariak kifogása,mert nem mernek. Aki meg hisz magában,azt meg leugatják az ilyen kis pondrók.
2018. márc. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Ajánlom figyelmedbe a közhelyszótárat!
2018. márc. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!