Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A gének tényleg befolyásolják...

A gének tényleg befolyásolják a matematikai képességet?

Figyelt kérdés
Tehát ha valakinek rossz génjei vannak ilyen szempontból az bármennyit gyakorol soha nem lesz jó matekból?
2018. ápr. 1. 00:34
 1/6 anonim ***** válasza:
65%
Az IQ összefügg a genetikával. Ha nagyon alacsony az IQ-d akkor nek fog menni a matek, ha nem annyira alacsony akkor meg ne fogd erre, hanem gyakorolj! Lehet hogy neked többet kell gyakorolnod mint másnak, de nem baj!
2018. ápr. 1. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
11%
nincs ilyen, sajnos ez nem igaz
2018. ápr. 1. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
64%

A genetika egy alapot ad az összetett kognitív képességeknek.


Minden erre épül, de a fejlődés, tápláltság, kognitív képességfejlesztés az ami aztán meghatározza.


Az agy zseniális szerkezet és a plaszticitásnák hála még huszonéves korban is képes hatalmas fejlődésre. Szorgalommal és motiváltsággal abszolút humán érdeklődéssel is bele lehet vágni egy mérnök szakba. Az agy képes rá, kb nincs lehetetlen ilyen tekintetben.

Vén fejjel 23 évesen iratkoztam be... összeadni is alig tudtam, mert humán és művészeti vonalon mozogtam.


Aztán ahogy fokozatosan fedeztem fel a matematikát, megláttam benne a szépséget, így sikerült megértenem. Végül lediplomáztam és mérnök lettem.


A legjobb dolog ami történt velem az az egyetem és a természettudományos képzés. Mintha hosszú évek homályából ébredtem volna fel. Összefüggéseket értettem meg, képleteket, a világ működését. Fejlődött a logikám, szélesedtek az ismereteim minden téren.

Mindezt úgy, hogy 5 évvel az érettségi után iratkoztam be, annak idején kettes voltam matekból és gyűlöltem. Egyszerűen butának tartottam magamat és beletörődtem, hogy esélyem sincs megérteni a világot.


Hálistennek volt lelkierőm végigcsinálni.


Az agy mindenre képes, viszont szorgalmat és kitartást rettentő nehéz belé csiholni :)

2018. ápr. 1. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
75%

Vannak genetikai alapjai, de mindenki fejleszthető egy bizonyos szintig! Diszkalkuliások is.

[link]

Súlyos diszkalkuliás 14 évesen tanulja azokat a kétjegyű összeadásokat, amikben átvitel van.

2018. ápr. 1. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A világot nem azért "érted" meg, mert érted a matekot. A világnak most egy kicsit talán pont az a problémája is, hogy mindent analizál az ember. Összefüggéseiben alig értjük a dolgokat. Sok okos ember van a természettudományos területen, de a világ problémáira átfogó megoldások kellenek. Túl sok a specializálódott szakember. A kérdésre válaszolva, van egy erős határ, amit nagyon lassan és nehezen lehet áttörni sokszor. Mérő László (matematikus, pszichológus) fogalmaz úgy, hogy az emberek többsége matekvak. Nincs mit kezdeni ezzel. Lehet fejleszteni, de előtte jól mérd fel, meddig tudsz/akarsz eljutni. Az sem igaz, hogy bármit fel tud fogni, de ha az is lenne: nagyon nem mindegy, hogy egy műszaki egyetemen tanul magasmatekot vagy csak a másodfokú egyenleteket akarja érteni.
2021. jan. 16. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egyenként ez egy (fontos!) része az életnek. De más meg úgy tud átfogó logikával gondolkodni (egy filozófus lehet ilyen), hogy oda meg a matekos nem rúg labdába. Aki meg mindegyikben jó, az meg a legritkább.
2021. jan. 16. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!