Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Miért nem szabad a rendszert...

Miért nem szabad a rendszert kritizálni?

Figyelt kérdés

Miért néznek az emberre furán ha felsorolja a hiányosságait, igazságtalanságait, problémáit a társadalmi rendszernek?


Miért fogadja el mindenki mint realitás része ami csak úgy adott? Hiszen mi teremtjük meg a valóságot. Nem kötelező végignézni, hogy máshol ártatlanokat ölnek, nincs ivóvíz, egeszsegügyi ellátás.

Egyertelműen igazságtalan a rendzser mert a nyugati államok jóléte csakis a fejletlen világ kizsákmányolásával valósulhat meg. Semmi olyanról nincs szó, hogy nyugaton okosabbak az emberek vagy többet dolgoznak.

Ez mesterségesen kialakított szakadék a társadalomban, és sokan nem vesznek tudomást arról hogy valahol szemvednek azért hogy nekik meglegyen a jólét.


Ez a világ azért ilyen mert akik kialakították pont ilyennek képzelték el. Na most az egyértelmű, hogy az emberek nagy része nem vett részt ebben a kialakításban és csak egy szűk kör érdeke érvényesül. De mégis mért törődnek ebbe bele az emberek? Sokkal jobb világot is lehetne alkotni csak mindenki azzal jön, hogy nem lehet mert korlatolt erőforrasok, penzhiány stb.

Ez vicc...az erőforrások korlátlanok csak a pénz a korlátozó tényező, ami megakadályozza azt hogy mondenkinek jusson az alapszükségletelből.


2018. jún. 14. 15:01
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
63%

Afrikában szintén lehetne szántani, vetni, ha gyenge a talaj, meg lehetne erősíteni, sok helyen öntözés sem kell, mert úgy nő a dzsungel a trópusi őserdőben, hogy másnap már rá sem ismer az ember.

Ki a fene akadályozza meg, hogy szántsannak, vessenek?

A nyugati embereknek, meg nekünk van egy történelmünk, volt Széchenyink, építettek az őseink parlamentet, lánchidat, itt tartunk, ahol tartunk, ők is építhettek volna, de nem tették, mert a banán nekik elég volt, amit leszedtek a fáról.

Ősközösségi állapotokból húztuk fel őket és húzzuk manapság is, de azt is meg kell érteni, hogy munka nélkül nincs fejlődés, meg kell fogni a kapanyelet, ha traktor nincs és iskolákat, gépeket kell létrehozni, szervezést, tervezést és modern társadalmat.

Talán mindent nekünk kellene csinálni helyettük?

Hallottam valami olyasmit, ami a mentségükre szolgál, ha igaz, hogy trópusi környezetben nem lehet folyamatosan egy órát sem dolgozni, mert akkor az ember belehal és ezt alátámasztja az, hogy már mediterrán országban, pl. Spanyolországban sem megy ki nyáron nappal senki az utcára, sziesztáznak, de cáfolja az, hogy dél-Amerikában az egyenlítőnél évente hatszor, nyolcszor aratják a cukornádat.

Hja, az amerikai szervezés, de talán a négereket megkötözik, hogy ne tudjanak dolgozni?

Az arabokra meg annyit, hogy a zsidó kibucok paradicsomot varázsoltak a sivatagba, nekik sem tiltja meg senki, csak a saját ostoba és elmaradott társadalmuk, amely konzerválja a nyomort, a vallásuk, amely a szárazság esetén lemondóan ráhagyja

- legyen meg Allah akarata -, ahelyett, hogy öntöznének.

Ahol meg értelmesen használják fel a pénzt, amely az olaj miatt ömlik hozzájuk, ott még mi is irigyelhetjük a helyzetüket, ne sajnáld te őket, a világon a legmagasabb életszínvonal éppen arab területeken létezik.

2018. jún. 15. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
"csupasz tények érdekelnek" - akkor úgy tedd fel a kérdést, hogy ha olyanokat mondasz, hogy "Egyertelműen igazságtalan a rendzser mert a nyugati államok jóléte csakis a fejletlen világ kizsákmányolásával valósulhat meg" - vedd észre, hogy ebben semmi tényközlés nincs.
2018. jún. 15. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Wadmalac ***** válasza:
100%

Az idealizmust ki kell nőni. Marxnak nem sikerült, lett is belőle baj dögivel.


Tény, hogy lehetne jobbat produkálni a mostaninál. Ezt senki nem vitatja.

Csak a változtatások nem olyan egyszerűek, mint azt gondolod illetve, mint többen írták is, a "mindenkinek jó" világ teremtése már önmagában logikai paradoxon.

A mostani helyzetben akinek rossz, annak az életét nem lehet a legjobban élőkére javítani, csak javítani, de bizonyos szint után csak a most a végleges célátlagnál jobban élők rovására, amibe azok természetesen jelentős többségében nem fognak segíteni. És az álszentség kivédése érdekében nézz magadba, mennyire támogatnád a nyomorgó milliárdok felkarolását, ha az jelentősen rontaná a TE életszínvonaladat.

De még ha meg is lenne a "végtelen erőforrás", ahogy nincs, akkor sem lehetne egyik napról a másikra kánaánt csinálni. Ezernyi okból. A gazdaságit kicsiben fent említettem, sokak érdekével szemben áll. De lehet, hogy nem is ez a legerősebb fék. A kulturális, vallási stb. hagyományok sok mindent nehezítenek vagy tesznek lehetetlenné.


"z a világ azért ilyen mert akik kialakították pont ilyennek képzelték el."

Nem. Ez oltári tévedés. A világ mai rendje nem tervezet, szükségszerűségek, spontán változások, pszichikai és gazdasági kényszerek útját járja, persze tele van stratégiákkal, de azok sosem globális rendszertervek, csupán a világ szempontjából rövid intervallumú és csak kisebb-nagyobb területi stratégiák. Plusz nem is mindig az lesz az eredményük, amit terveztek.

Persze, vannak illuminati és egyéb globális háttérhatalom konteók, gazdaságilag némi valós magja lehet is, de hogy az egész világ társadalomszerkezete és jövője tervezett lenne, nem hogy a jövő, de már a mai is, az biztos, hogy nem igaz.


És igen, kell a mai rendszert bírálni, hibáit kihangsúlyozni, de ennek egy módon van igazán értelme, ha hozzá tudjuk tenni, mi a megoldás. És akkor tényleg megoldás kell, olyan, ami megvalósítható, nem hangzatos idealista frázisok. Ha kis lépésekben, akkor kicsikben. A világot nem lehet egyben kicserélni, csak lassan és apránként.

2018. jún. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!