Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Szerintetek létre lehetne...

Szerintetek létre lehetne hozni egy jobb rendszert, amelyben az emberek jobban élnének, kevésbé lennének a munka rabszolgái és szabadabbak lehetnének?

Figyelt kérdés

Vagy ez a maximum amit ki lehetett hozni és erről jobb rendszerről kevesebb munkaóráról, több szabadságról, nyugodtabb életről, kevesebb stresszről, több időről amit magunkra szánhatunk felesleges álmodozni?


Vagy pedig lehetséges volna, de az érdekek nem engedik meg, hiszen egy szűk réteg meg akarja őrizni hatalmát és kiváltságos pozícióját? Meg vagyunk vezetve, vagy tényleg ez a rendszer a lehető legjobb?


2017. jún. 11. 14:23
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
91%

Szabadon eldöntheted hogy dolgozol vagy sem, ha dolgozol akkor hol, ha nem dolgozol akkor pedig hogy mit teszel a megélhetésért.

Varázsütésre nem terem tető a fejed fölé, se vacsora az asztalra, azért mindenképp meg kell dolgozz.

2017. jún. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:

1


Ez igaz, de sajnos mindenkinek nincs saját telke amin megtermeszthesse saját élelmét. Vannak szerencsésebbek akik örököltek földet és azon meg tudnának valósítani ilyesmit, ám többségünknek nem adatott meg ez a lehetőség. Egyszerűen pedig rá nem telepedhetek valaki másnak a telkére, mert manapság mindennek van tulajdonosa, nem mehetsz oda ahová akarsz, csak a saját kijelölt kis területeden ténykedhetsz, ami sokak számára egy 20 négyzetméteres lakás.


Ha pedig saját telket akarsz, akkor le kell rabszolgáskodnod legalább 10 évet. Szóval megvalósítható, csak nem egyből. De akkor is szükség van ivóvízre amit meg kell fizetned, mert úgy szétszennyezték a környezetet már, hogy szabadon nem jutsz tiszta ivóvízhez, szükséged van fűtésre, de fához nem jutsz mert mindennek már tulajdonosa van, az egész természetnek tulajdonosa van, nem használhatod fel saját túlélésed érdekében, hiszen nem a tied. Mindent meg kell vásárolni, ahhoz pedig pénz kell, ahhoz pedig dolgoznod kell, nincs választásod. Másképp mész az utcára..

2017. jún. 11. 15:11
 3/31 A kérdező kommentje:
Egyébként a kérdésre nem válaszoltál, ami rendkívül jellemző, hisz az emberek még csak nem is gondolkodnak egy jobb rendszeren, hiszen lehet, hogy karnyújtásnyira van, csak le kellene ezzel a rendszerrel számolni és az elit vagyonát elkobozni, és felhasználni az új rendszer megvalósításához szükséges változtatások kivitelezéséhez.
2017. jún. 11. 15:14
 4/31 anonim ***** válasza:
86%

1. Mi értelme annak hogy elkobzod mások vagyonát, hogy az legyen amit te akarsz? Akkor te mivel vagy jobb azoknál mint akiknek a pénzére fáj a fogad?

2. Mi az az új rendszer amiről beszélsz? Ha annyira büszkén vállalod hogy te milyen jól gondolkodsz, akkor kérlek fektesd le egy fenntartható rendszer alapjait!

3. Valójában ezzel az előbbi "mindenki szabadon vághassa a fát hogy fűthessen" elképzeléseddel rögtön aláástad a hitelességedet, ami egy jobb rendszer létrehozását és a gondolkodásod illeti (ha pár évtizeden belül kitermeljük az összes fát, csak mert valami nagyokos úgy gondolta hogy így kell spórolni a gázszámlán, az aztán tényleg baromi fenntartható lenne...)

2017. jún. 11. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:

Szóforgatásban jeles vagy, tökéletes rendszer szülöttje, hozzád hasonlóaktól nedvesedik az elit.


Nem azt mondtam, hogy mindenki kezdje el vágni a fát, hanem reagáltam a felvetésedre, miként én bármikor abbahagyhatnám a munkámat és nekifoghatnék az önellátó életmódnak EGYEDÜL! Mert gondolom másokat nem érdekel jelen pillanatban ez a verzió. És pusztán felvázoltam, hogy miért nem tudnám megcsinálni. Ez nem egyenlő azzal, hogy az új rendszer úgy képzelem el, hogy mindenki vágja a fát és 2 év alatt letarolunk mindent. Eléggé alulértékeled az embereket szerintem, ha ilyesmiket nézel ki belőlük.


2. Beszéltem én új rendszerről? Kérdést tettem fel mivel szeretnék véleményt, elképzelést hallani. A kérdésre meg nem akarsz válaszolni, csak forgatod a szót, kavarod a szart mint egy igazi troll.


1. Elkoboznám mások vagyonát, mivel nincs szükségük rá, továbbá a nagy vagyonbeli különbség csak a különbséget fenntartását szolgálja, nem segíti elő az egyenlő feltételek meglétét mindenki számára, így egy ideális rendszerben felesleges vagyonokat halmozni, pláne ennyit amennyire még az ükunokáinak sem lesz szükségük.

2017. jún. 11. 15:38
 6/31 anonim ***** válasza:
Ha csökkentik a munkaidőt, akkor valószínűleg a fizetést is csökkenteni fogják. Ha nem, akkor az államnak kellene átvállalnia a plusz költségeket, de az állam ritkán tesz ilyet.
2017. jún. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
Azaz lehet, hogy több időd lenne, de kevesebb pénzed, így csak olcsó tevékenységekkel tölthetnéd ki. Futni mehetnél, de úszni, lovagolni nem.
2017. jún. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:

"Elkoboznám mások vagyonát, mivel nincs szükségük rá, továbbá a nagy vagyonbeli különbség csak a különbséget fenntartását szolgálja, nem segíti elő az egyenlő feltételek meglétét mindenki számára, így egy ideális rendszerben felesleges vagyonokat halmozni, pláne ennyit amennyire még az ükunokáinak sem lesz szükségük."

Na és ki dönti el hogy kinek van szüksége rá? Te?

Meg mi ez az elképzelés az egyenlő feltételekről? Azt ne mondd nekem hogy mindenki keressen ugyanannyit, a szalagnál robotoló Pista bácsitól kezdve a szinészeken keresztül a többdiplomás orvosokig!


"Nem azt mondtam, hogy mindenki kezdje el vágni a fát, hanem reagáltam a felvetésedre, miként én bármikor abbahagyhatnám a munkámat és nekifoghatnék az önellátó életmódnak EGYEDÜL! "

Aha, tehát az egész arra megy ki hogy neked ne kelljen dolgozni, te azt csinálj amit akarsz, a többiek meg éljenek ahogy tudnak...

2017. jún. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

Kötözködőnek:


És a túlélésünk érdekében kinek a munkájára van inkább szükségünk? Pista bácsiéra, aki megtermeli számunkra az élelmet, vagy Di Caprio munkájára, aki semmilyen alapszükségletünket nem elégíti ki, pusztán a beteg rendszerre világít rá, hogy sokan semmit tevésből is dollár milliókat keresnek, mások pedig napi 12 órás robotolással is épphogy túlélik. Ha szerinted ez méltányos akkor magadra vessél!

2017. jún. 11. 16:08
 10/31 A kérdező kommentje:

Oké egyezzünk ki, Pista bácsi mivel "csak" az élelmünket termeli ki és nem ment közvetlenül életek mint a doktor bácsi, ezért keressen fele annyit, mint a doktor bácsi, de ne 10-ed 20-ad annyit. Hisz mindkét fél ember, és mindkét fél értékes a maga isteni mivoltában. Az ember nem annyit ér mint amennyit termeli tud, ez csak a gazdasági rendszerben van így, ahol az embereknek pusztán gazdasági értékük van, emberi értékük nincs.

Káros ez a gazdasági gondolkodás amit "művelsz" de mivel a rendszer terménye vagy ezért nem ítéllek el, sőt megértem. Ezt tanították neked, ezt vallod.

2017. jún. 11. 16:12
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!