Szerintetek lehet köze a filmeknek ls sorozatoknak ahhoz, hogy sok, és mintha lassan egyre több lenne a tidományellenes ember (pl. oltásokkal kapcsolatban)?

Figyelt kérdés
Szerintem igen, mert a filmekben és sorozatokban a tudósok mindig őrültek, erkölcstelenek, bunkók, depressziósak vagy két lábon járó szerencsétlenségek, és a filmek jobban befolyásolják az emberek gondolkodását, mint elsőre gondolnánk. Itt van egy jó példa arra, hogyan befolyásolják a filmek, történetek az emberek gondolkodásmódját: [link]

2018. aug. 3. 22:40
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Pl ha az Iron Man után nem akar minden srác mérnök és tudós lenni akkor semikor.


Elmondom, kutatóként... hogy ma már az összes tudományterület határterület... ezek a STEM területek.


Pl egy neurobiológus ma már félig mérnök is, mint Tony Stark.


Ez az őrült tudóskép szerintem csak egy kis %-a a filmeknek.

2018. aug. 6. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 Mojjo ***** válasza:
100%

Azért egy alapvető félreértést illik tisztázni erről az "őrült/gonosz tudós" dologról:

[link]

2018. aug. 6. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Wadmalac ***** válasza:
100%

Szerintem az emberek többsége simán lusta azokhoz a bizonyítékokhoz, amelyek cáfolnák az egyszerűen abszolválható konteókat.

Aztán eme gondolkodásukat kiahsználva a média gyártja nekik a profitot termelő trágyát.

Szóval egyetértek AlexFly véleményével, ok és okozat fordított, illetve a média pörgeti a visszacsatolásos láncreakciót.

2018. aug. 6. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!